Prostějov se v tabulce dostal konečně výš a rád by nalezení formy potvrdil výhrou nad Šumperkem. Draci naopak tápou téměř na dně tabulky a ves středu by se chtěli odrazit nahoru. Komu se splní sny se ukáže už v osmnáct hodin na prostějovském zimním stadionu.

„Uděláme pro vítězství maximum. Kluci konečně začínají předvádět hru, jakou po nich chci. Náš systém se začíná vžívat a myslím si, že se mužstvo stabilizovalo," řekl prostějovský lodivod Kamil Přecechtěl.

Trenér hokejových Jestřábů také pochválil svou brankářskou jedničku Luboše Horčičku, který Prostějovu vychytal dva body v Ústí nad Labem. „Já nerad hráče chválím, ale k Lubošovi můžu říct, že by bylo dobré, kdyby si udržel dosavadní formu," řekl Přecechtěl.

Hosté do derby nastupují po domácím debaklu 2:6 s Benátkami.

„Bohužel si na rovinu musíme říct, že tady nemáme hokejisty. Máme tady průměrné ligové hráče. A pokud zápasy nezačneme hrát srdcem, tak nebudeme vyhrávat," má jasno asistent trenéra Libor Pivko.

Drakům po deseti zápasech patří předposlední místo. Zatímco doma šumperští hokejisté uhráli jen dva body, venku dokázali dvakrát vyhrát. Že by se dokázali vzchopit na prostějovském ledě? „Kluci by si ale měli uvědomit, že jen poctivou prací a dřinou se mohou dostat na vrchol a ne tím, co momentálně předvádějí," dodal Libor Pivko.

Kamil Přecechtěl před Draky varuje: „Šumperk získal šest z osmi bodů venku. Ten tým hraje lépe u cizích, na to si musíme dát pozor. Má dobrý přechod z obrany do útoku. Co vím, tak je posílili hráči z Pardubic. Nečeká nás nic lehkého a navíc derby nemá favorita," připomněl Přecechtěl.

Prostějovský tým však nebude na derby kompletní.
U Jes­třábů se ukázaly zdravotní problémy. „Nechci říkat, kdo hrát bude a kdo ne. Ono to ještě není jisté. Každopádně nebudeme kompletní," prozradil Přecechtěl.

Diváci se kvůli marodce tak mohou těšit na novou posilu Jestřábů Dominika Volka. „Dominik vzhledem k naší marodce určitě do hry zasáhne," dodal Kamil Přecechtěl.

Hned v sobotu pak na Prostějov čeká velké derby s Přerovem.

„Nad tím teď nepřemýšlím, hlavní je Šumperk. Soutěž je na tolik vyrovnaná, že nemůže plánovat na týden dopředu. Jdeme zápas od zápasu," uzavřel Kamil Přecechtěl.