Ty dotáhl k vítězství hlavně bývalý extraligista Roman Hlouch, který otevřel skóre utkání a pár minut před koncem ho v přesilovce rozhodl. Spartak se sice udržel na třinácté příčce, ale to je jen jedno z mála pozitiv utkání.

Trenér Ladislav Kolda tedy neměl moc důvodů ke spokojenosti: „Začátek byl z naší strany špatný, inkasovaný gól v první minutě toho byl odrazem. Projevilo se to na našem výkonu v první třetině, kdy jsme tápali.“ Prostějovští moc dobře věděli, že mohli rozhodnout: „Udělali jsme velkou chybu, že jsme v první třetině neodskočili na vyšší rozdíl. Šancí jsme na to měli dost,“ litoval kouč Jestřábů Aleš Flašar.

Od druhé dvacetiminutovky šel sice výkon Pelhřimova nahoru, ale celé utkání se neslo v duchu dotahování náskoku Prostějova. „Rozhodně to nebylo tak pěkné utkání, jako třeba před týdnem proti Vsetínu. V zápase jsme sice udělali řadu individuálních chyb, ale na druhou stranu jsme si vytvořili poměrně dost vyložených šancí.“

Třetí třetina nabídla nejdramatičtější podívanou. Prostějov sice hned v jejím úvodu odskočil na rozdíl dvou branek, ale pak zabrali veteráni v pelhřimovském dresu. Tecl doklepl střelu Plachého a v přesilovce pěti proti třem se nahozením od modré prosadil Meloun.

Spartak chvílemi začal sahat i po zisku tří bodů, ale v posledních minutách hrál dvakrát v oslabení, což rozhodlo. „Můžeme se zlobit jen sami na sebe. Chybně jsme střídali, skočil nám tam jeden hráč navíc, a při přesilovce jsme inkasovali,“ přiznal Ladislav Kolda. O mnoho spokojenější Aleš Flašar v pozápasové rekapitulaci uvedl: „S přispěním štěstí si odvážíme tři body, ale i přesto si troufám říci, že jsme je získali zaslouženě.“

Jestřáby čeká ve středu další tým namočený v záchranářských bojích. V 18 hodin hrají v Břeclavi.