Další tři body by chtěli přidat ve středu, kdy hostí HC Frýdek-Místek. Pokud by se jim přání splnilo, byli by jedno vítězství od cíle, který jim byl před touto sérií stanoven.

„Dali jsme klukům cíl, že musí uhrát určitý počet bodů. V tom jsme počítali i s variantou, že může dojít k nějakému kolapsu a prohře. Ale minimálně tři vítězství z těchto čtyř zápasů bychom chtěli vybojovat,“ prozradil po sobotní výhře trenér Petr Zachar. Na první pohled to nevypadá příliš složitě, jenže po Frýdku přijede na prostějovský led aktuálně první i druhý tým tabulky. Ve sobotu lídr z Havířova, ve středu Opava.

„Musíme se soustředit na Frýdek, na to, že ho budeme muset dobývat. I brankáře Láníčka, který chytá takovým specifickým stylem,“ varoval Zachar před podceněním nejbližšího soka. Frýdeckomísteckým hokejistům patří po čtrnácti kolech osmá příčka, na čtvrté Jestřáby ale ztrácejí čtrnáct bodů.

„Pokud kluci poslechnou a budou dělat to, co mají, tak bychom ten zápas měli zvládnout,“ přijal prostějovský kouč roli favorita.

Důležitost následujících utkání si ale rovněž dobře uvědomuje.

„To bude o nečem jiném. Havířov je technické mužstvo, které výborně bruslí. Pak přijede Opava, která zase skvěle brání. Musíme jít zápas od zápasu a na každého protivníka se připravit zvlášť,“ doplnil trenér Zachar.

Utkání 15. kola druhé hokejové ligy mezi Prostějovem a Frýdkem-Místkem odstartuje na prostějovském zimním stadionu ve středu v 18.00.