Hned začátek zápasu vyšel lépe hostům. Brankář Halász se musel ve druhé minutě blýsknout. V té čtvrté však už kapituloval. Puk se po skrumáži dostal ke Strakovi a první gól byl na světě. Domácí brankář měl i nadále dostatek práce. Budějovické pokusy pokrýval až do třinácté minuty. To Boháč našel puk před Halászem a zvýšil na 2:0. Vzápětí si vysloužil Suchánek trest na pět minut plus do konce utkání za tvrdý zákrok proti Stejskalovi. V následné přesilovce mohl snížit Venkrbec, ale Kůdela jej vychytal. V závěru třetiny mohl naopak zvýšit na 3:0 Kuchejda, ale ani napotřetí prostějovského gólmana nepřekonal.

„První třetina se nám moc nepovedla. Byly tam momenty, kdy nás hosté přehrávali," přiznal prostějovský kouč Petr Zachar.

Co se nepodařilo na konci první třetiny, přišlo na začátku druhé. Na 3:0 už ve dvacáté druhé minutě zvýšil Tomáš Nouza. Po minutě hry našel Indra Meidla a ten snížil na 1:3. Nápor Jestřábů pokračoval. Stejskal ani Cienciala na Kůdelu nevyzráli. Cienciala byl však faulován a v následném trestném střílení vrátil Jestřáby do hry. Vzápětí se odporoučel na trestnou lavici Semrád. Hanáci za necelou půl minutu početní převahu využili a zásluhou Matouše Venkrbce srovnali na 3:3. I následný vývoj zápasu ovlivnila vyloučení. Michal Černý fauloval a Prostějov dostal navíc trest za mnoho hráčů na ledě. Hosté dvojnásobnou přesilovku využili. Jan Mucha vrátil Motor do vedení. Do konce druhé dvacetiminutovky se na stavu nic nezměnilo.

„V druhé části jsme dali góly, vyrovnali jsme, ale poté jsme se vlastní nedisciplinovaností připravili o lepší výsledek," kroutil hlavou Zachar.

Ve třetí části pak hosté přidali další tři přesilovkové branky. Hned zkraje třetiny si Jestřábi zahráli opět dvojité oslabení a znovu inkasovali. Halásze tentokrát překonal Pajič. Ještě v téže minutě využil normální přesilovku Kuchejda, když tečoval Punčochářovu střelu od modré. Poslední hřebíček do Prostějovské rakve pak zatloukl Nouza. Ten střelou z pravého kruhu využil další přesilovku. Vedení 7:3 bylo pro hosty už dostačujícím. Jestřábi s nepříznivým stavem nic neprovedli, a tak opět prohráli.

„Na začátku třetí třetiny nám v oslabení padly dva góly a to rozhodlo celý zápas. Zlomový okamžik utkání byl také za stavu 3:3. Kdy jsme špatně střídali a zároveň jsme udělali faul, šli jsme do tří a vteřinu před koncem oslabení jsme dostali branku," litoval Zachar.

„Měli jsme dobrý začátek zápasu, dostali jsme se do tříbrankového vedení, ale pak jsme měli bohužel osmiminutový výpadek, kde jsme nechali domácí srovnat. Po oddechovém čase jsme se zklidnili a měli pak už zápas pod svou kontrolou," usmíval se spokojený kouč Budějovic Petr Rosol.

LHK Jestřábi Prostějov – ČEZ Motor České Budějovice 3:7 (0:2, 3:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 24. Meidl (Indra), 26. Cienciala, 27. Venrkbec (Luňák, Stejskal) – 4. Straka (Nouza), 13. Boháč (Vaniš, Chmelíř), 22. Nouza (Heřman, Straka), 30. Mucha (Kuchejda), 42. Pajič (Nouza, Straka), 42. Kuchejda (Punčochář, Rob), 45. Nouza (Straka, Mucha). Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Podrazil. Vyloučení:8:7, navíc Heřman 10 min. a Suchánek (oba České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:5. Diváci: 1912.

LHK Jestřábi Prostějov: Halász – Řezáč, Roupec, Malý, Husák, Jedlička, Kaluža – Indra, Meidl, Kajaba – Venkrbec, Stejskal, Luňák – Černý, Kovařík, Coufal – Sršeň, Duba, Cienciala. Trenér: Petr Zachar

ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chemlíř, Semrád, Růžička, Kříž – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Boháč – Přibyl, Trummer. Trenér: Petr Rosol.