„Vydrželovi jsme dali přednost, protože Kocián je zraněný a Šimbochovi se minulý zápas nevyvedl. Naopak Lukášovi se ve Valašském Meziříčí daří, tak dostal šanci i v první lize," vysvětloval prostějovský lodivod Petr Zachar.

Úvodní třetina zápasu nepřinesla atraktivní podívanou. Diváci viděli pouze jednu jedinou branku, a to když v osmnácté minutě zápasu prostřelil Vydržela Vodný. Domácí útočník tečoval za záda prostějovského gólmana Šaurovu střelu od modré. Ještě před tím se však původní hanácká trojka Vydržel několikrát zapotil. Největší šanci Třebíče promarnil už v páté minutě Wasserbauer, když kličkou obešel gólmana a poté netrefil odkrytou bránu. Do prázdné jestřábí klece nenamířil puk ani Raška. Z hostů byl nejblíže gólu Roupec, ale také jeho střela minula cíl.

Druhá dvacetiminutovka přinesla pohlednější hru. Diváci viděli rovnou čtyři branky. Hned zkraje třetiny se probojovali do vedení hosté. Nejprve v šestadvacáté minutě prostřeli Falterovy betony Matyáš a srovnal na 1:1. Vzápětí byl vyloučen Raška a Jestřábi přesilovou hru využili. Puk se od mantinelu odrazil před bránu a tam jej pohotově uklidil za Faltera Luňák. Třebíčským trvalo deset minut, než srovnali na 2:2. Povedlo se to, když na Vydržela vyzrál při úniku Bilčík. V poslední minutě druhé třetiny pak Hanáci inkasovali do šatny. Domácím vrátil vedení David Dolníček.

„Opět se nám potvrdilo, že neumíme hrát koncentrovaně celých šedesát minut. Naši hráči opět předvedli nedisciplinovanost, kterou Třebíč potrestala," krčil rameny Petr Zachar.

V poslední části si už domácí tým výhru pohlídal, navíc byl herně lepším celkem. Hned zkraje třetiny ohrozili Vydržela Bartoň a Bilčík. Zacinkala však jen branková konstrukce. Ve čtyřicáté páté minutě se Bartoň přece jen prosadil a střelou od modré navýšil na 4:2. O čtyři minuty později pak přidal pátou branku domácích svou druhou trefou Dolníček. Mrázek nakonec nastřelil ještě břevno prostějovské branky. Hanáci na nápor Třebíče odpovědět nedokázali a znovu padli.

„V poslední části jsme hráli asi deset minut v oslabení, takže jsme neměli žádný prostor pro větší tlak. Třebíč měl jasnou převahu," přiznal prostějovský kouč.

Jestřábi tak promarnili tři body získané od disciplinární komise za předčasně ukončený zápas s Havířovem a znovu spadli na poslední místo tabulky. „Naše situace je velice špatná. Nyní musíme udělat vše pro výhru nad Havlíčkovým Brodem," slíbil Zachar.

SK Horácká Slavia Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Vodný (Šaur), 38. Bilčík (Erat), 40. Dolníček (Bartoň, Erat), 46. Bartoň (Wasserbauer, Zdráhal), 50. Dolníček (Erat, Pekr) – 26. Matyáš (Meidl, Indra), 28. Luňák (Niko). Rozhodčí: Krob – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Bilčík, Malena, Bartoň, Zdráhal, Přibyl, Šaur, Jaroš – Pekr, Dolníček, Erat – Mrázek, Raška, Wasserbauer – Králík, Řípa, Vodný – Paták, Juráň, Čech. Trenér: Jiří Mička.

LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel – Roupec, Kolibár, Husák, Matyáš, Hawlík, Niko, Malý, Jedlička – Meidl, Krejčík, Indra – Kajaba, Venkrbec, Luňák – Franek, Duba, Moučka – Coufal. Trenér: Petr Zachar.