Jak dramatickou bitvu hodnotíte?
Utkání to bylo hodně náročné. Bohužel se nám vůbec nepovedla první třetina, ale od té druhé jsme trochu přeskupili sestavu a díky velkému hernímu zlepšení dokázali vyrovnat. V poslední části to vypadalo, že kdo dá gól, vyhraje. Po mé chybě skóroval soupeř, ale naštěstí se mi povedlo znovu srovnat a nakonec i rozhodnout v nájezdech. Dobře to dopadlo, dva body určitě bereme s ohledem na otáčení nepříznivého skóre 0:2 a 2:3.

Vy i kouč Stloukal jste zmínili vaši hrubku, po níž hosté vstřelili třetí gól. Jak jste tu situaci viděl?
Samozřejmě šlo o kiks. Ten havířovský hráč už byl na zemi a já se snažil dát puk pod sebe na Martina Kotáska, bohužel mi kotouč vypíchl a ještě ho tělem zametl do středního pásma. Tohle by se obránci na útočné modré stát nemělo, do brejku pak jeli hned dva soupeřovi hráči. Jednoho jsem ještě stihl zahákovat, ten druhý dal gól. Přitom kdyby mi ta klička vyšla, mohli jsme jít do vedení my a všechno by bylo jinak. Takový je však hokej, jde o hru chyb.

Tu svou jste stihl napravit vyrovnáním z přesilovky i rozhodujícím samostatným nájezdem. Máte radost?
Naštěstí se mi povedlo ten nešťastný okamžit odčinit, jinak by mě tady asi ukamenovali. (smích) Radost mám ze svých branek pochopitelně velkou, hlavní je týmové vítězství a dva vydřené body.

V případě využité dvojnásobné přesilovky v posledních devadesáti vteřinách normální hrací doby jste mohli vyhrát už po šedesáti minutách. Nemrzí tedy ztráta jednoho bodu v domácím prostředí?
Škoda to určitě je, na druhou stranu třetí část byla dost hektická nahoru – dolů a my měli v závěru při hře pět na tři trochu svázané ruce. Abychom neudělali další zbytečnou chybu a neztratili vše, co jsme předtím vybojovali.

Na jaké umístění si troufáte v základní části prvoligové soutěže?
Já myslím, že úspěchem bude propracovat se z jakékoliv pozice do play off. To znamená skončit do šestého místa, jen strašně neradi bychom spadli do skupiny o udržení. V záchranářských bojích se totiž často dějí hrozné věci, jsou to obrovské nervy a přidávají se různé vlivy. Tomu se rozhodně chceme vyhnout.