Prostějov – Třebíč 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky: 57. Kotásek (Pavelek), 59. Duba (Opatovský, Pavelek) – 20. Heřman, 31. Heřman (Zahradník), 47. Kreuzer (Hrbáček). Rozhodčí: Minář – Kis, Padevět. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. Diváků: 800. Sestava Prostějova: Štůrala – Procházka, Balčík, Hlavatý, Haschka, Bartoň, Chovan – Kotásek, Piecha, Pavelek – Vrba, Opatovský, Mikšovský – Duba, Hlusička, Podešva – Vymazal, Hruška, Nakládal. Trenéři: Radomír Kužílek a Martin Janeček.

Co se to děje s prostějovskými hokejisty? Tuhle otázku si musel položit všechen zbytek nejvěrnějších fanoušků, jež našel cestu do hlediště HŽP Arény. Místo herní dravosti vedoucí k zisku nesmírně potřebných tří bodů totiž hanácká parta předvedla opravdovou mizérii, která vedla k zasloužené porážce. Hostím stačil zcela průměrný výkon k poměrně bezproblémovému vítězství (až na závěr), když pouze trestali domácí chyby.

„Dnes jsme potřebovali vyhrát, abychom do baráže vstupovali s co největším počtem bodů. Zároveň nám však bylo jasné, že Třebíč do Prostějova nepřijede proto, aby nám body jen tak odevzdala. Na našich hráčích byla patrná nervozita, k tomu se přidala neuvěřitelná impotence v zakončení. Většinu utkání jsme měli převahu a puk na svých holích, ovšem žádnou ze šancí kluci nedokázali proměnit. Právě nevyužívání příležitostí vidím jako hlavní příčinu výsledkového neúspěchu,“ okomentoval lodivod HK Radomír Kužílek pro klubový web trpkou porážku.

Jak se zrodila? Její základ položil krátce před první přestávkou Heřman, jehož přihrávku napříč brankovištěm si do vlastní sítě srazil gólman Štůrala – 0:1. Po návratu na led se domácí přece jen zvedli a protlačili se do několika tutovek včetně trestného střílení Kotáska, všechny ale zahodili. Trest přišel vzápětí opět z hokejky Heřmana, který z kruhu švihnul přesně k tyči – 0:2. Jestřábi následně promarnili dlouhou sérii přesilovek a když už konečně ve 45. minutě skórovali, sudí gól neuznal kvůli hře vysokou holí. Prostějovskou tragédii poté dokonal Kreuzer krásnou střelou do šibenice při dvojnásobné početní převaze – 0:3. Prostějovanům pak zbývala poslední naděje: zoufalý závěrečný nápor. Ten stál opravdu za to, neboť Kotásek v 57. a Duba v 59. snížili na rozdíl jediné branky – 2:3. Víc už však domácí nestihli a hodně nepříjemnou prohru tudíž neodvrátili.

Rozlosování skupiny o záchranu 1. ligy mužů v ledním hokeji (play out)

1. kolo (sobota 16. února):
Most – Prostějov, Beroun – Šumperk.
2. kolo (středa 20. února): Šumperk – Prostějov, Beroun – Most.
3. kolo (sobota 23. února): Prostějov – Beroun (17.00 hodin), Most – Šumperk.
4. kolo (středa 27. února): Prostějov – Most (18.00 hodin), Šumperk – Beroun.
5. kolo (sobota 1. března): Prostějov – Šumperk (17.00 hodin), Most – Beroun.
6. kolo (středa 5. března): Beroun – Prostějov, Šumperk – Most.
7. kolo (sobota 8. března): Most – Prostějov, Beroun – Šumperk.
8. kolo (středa 12. března): Šumperk – Prostějov, Beroun – Most.
9. kolo (sobota 15. března): Prostějov – Beroun (17.00 hodin), Most – Šumperk.
10. kolo (středa 19. března): Prostějov – Most (18.00 hodin), Šumperk – Beroun.
11. kolo (sobota 22. března): Prostějov – Šumperk (17.00 hodin), Most – Beroun.
12. kolo (středa 26. března): Beroun – Prostějov, Šumperk – Most.