„Naše situace je hodně vážná až kritická, což si všichni uvědomujeme. Stejně jako Šumperk jsme na tom podstatně hůř než Beroun, a to nejen kvůli čtyřbodové ztrátě na tohoto soupeře. Medvědi totiž mají velmi dobré podmínky i výhodnou polohu blízko několika extraligových klubů, což je svým způsobem předurčuje k udržení první ligy. A na další protivníky jako Třebíč, Most či Havlíčkův Brod už ztrácíme příliš mnoho,“ řekl Deníku trenér Jestřábů Radomír Kužílek.

Navzdory uvedeným faktům zachovává víru v lepší zítřky. „Určitě nic nevzdáváme a budeme bojovat až do konce. Ještě zbývá poměrně dost zápasů a naším cílem je v každém z nich bodovat. To platí už pro sobotní derby v Olomouci, kam rozhodně nepojedeme v roli předem poraženého týmu. Právě naopak – toužíme všechny překvapit,“ plánoval Kužílek.

K tomu, aby se jeho optimistické vize začaly naplňovat, naordinoval svým svěřencům během ulynulých svátečních dní náročný program. „Zaměřili jsme se hlavně na kondici, která byla vinou chybějící společné letní přípravy doslova katastrofální. Nejvíce se to projevuje vždy v období před Vánocemi, což se v našem případě promítlo do dlouhé série porážek, která mančaft srazila strašně dolů. Cením si toho, jak hráči přistoupili na velmi tvrdou tréninkovou náplň mezi svátky, díky čemuž šli fyzicky během pouhého týdne aspoň trochu nahoru,“ přiblížil kouč prostějovských hokejistů.

Ke zlepšení prý došlo i po mentální stránce. „Výše zmíněná šňůra proher byla pro celé mužstvo hodně zatěžující, proto jsme soutěžní pauzu přivítali. Kluci si po psychické stránce trochu odpočinuli, navíc jim určitě pomohlo středeční vítězství 6:0 v přípravném utkání na ledě Uničova. V kolektivu je hned cítit lepší nálada, jdeme do toho nanovo s jednoznačným cílem zachránit se,“ burcoval Radomír Kužílek.

V rámci konsolidace týmu přistoupil ve spolupráci s vedením oddílu k redukci hráčského kádru. „Rozloučili jsme se s Korčákem, Šebkem a Vlkem, gólmana Biegla jsme si po dohodě se Zlínem nechali pouze na střídavé starty. V mužstvu tak momentálně zůstali dva brankáři, sedm obránců a deset útočníků, nastupovat budeme v sestavě Štůrala nebo Daneček – Procházka, Višňák, Chovan, Balčík, Kumstát, Vomela, Bartoň – Pavelek, Piecha, Kotásek – Mikšovský, Duba, Opatovský – Vrba, Vymazal, Podešva – Nakládal. Kromě těchto chlapců chceme ještě Kundrátka a Bořutu na hostování, navíc se poohlížíme po dvou útočnících,“ prozradil Kužílek.

 

Hokejový zájezd fanoušků Prostějova do Olomouce

Fanklub Jestřáb o.s. pořádá autobusový zájezd na utkání 33. kola 1. hokejové ligy mužů HC Olomouc – HK Jestřábi Prostějov. Sraz účastníků je v sobotu 5. ledna v 15.45 hodin u zimního stadionu – HŽP Arény, cena zájezdu činí 40 korun. Uzávěrka přihlášek dnes do 12.00 hodin, hlásit se je možné na telefonních číslech 607 967 834 nebo 774 611 978.