Místo toho do ní zabředli ještě hlouběji a bodovou radost po dlouhém půstu dopřáli svému protivníkovi. „Až tak špatný výkon jsme nepodali, ale bohužel dost zaostáváme v útočných činnostech. Především hrajeme hrozně nedůrazně bez efektivity v zakončení a na to jsme nejen dnes doplatili. Na jednu vstřelenou branku se prostě nedá vyhrát, jde o vyústění příliš komplikované hry v ofenzivě se spoustou zbytečných přihrávek místo častější střelby. Snažíme se to do kluků dostat na trénincích, ale zatím marně,“ posteskl si po další porážce viditelně zdrcený trenér Jestřábů Radomír Kužílek.

V zájmu vytvoření co největšího herního tlaku postupně s kolegou Martinem Janečkem stáhli sestavu z původních čtyř útočných formací na dvě. „Bohužel to s výjimkou jediného vstřeleného gólu k ničemu nevedlo. Doma prostě musíme skórovat alespoň třikrát nebo čtyřikrát, pokud chceme uspět. V tomto směru se nemůžeme na nic vymlouvat, ani na místy hodně podivný metr hlavního rozhodčího. Těch vyloučení bylo až příliš mnoho,“ lamentoval Kužílek.

Zlomových okamžiků viděl ve ztraceném duelu hned několik. „Za prvé jsme během úvodní převahy neproměnili žádnou z několika slibných šancí. Za druhé se nám po vyrovnání na jedna jedna nepovedlo dát z obrovského tlaku v přesilovce druhou branku. A za třetí jsme chvíli poté sami v oslabení inkasovali rozhodující gól,“ vypočítal kouč Prostějova. Jeho rozpoložení přesně odpovídalo kritické situaci, do níž se HK dostal. „Dnes už jsme prostě museli zvítězit a znovu se to nepodařilo. Zvedat se po šesté prohře v řadě za sebou nebude jednoduché, ale nám nic jiného nezbývá. Utkání je do konce základní části ještě dost a my musíme dál pracovat. Rozhodně nic nebalíme,“ ujišťoval Kužílek snažící se zachovat chladnou hlavu. Naopak jeho trenérský asistent Martin Janeček bezprostředně po střetnutí dost vypěnil v prudké hádce s jedním z nespokojených fanoušků. I to věrně vystihuje současnou bídnou situaci prostějovského hokeje.

Přečtěte si také:
ON- LINE přenos zápasu HK Prostějov - HC Vrchlabí