Oba celky se po těžké krizi začaly v poslední době herně i výsledkově zlepšovat, přesto zůstávají na pozicích silně ohrožených sestupovými starostmi. A právě dnešní bitva může dát úspěšnějšímu ze soků potřebný impuls k vytouženému posunu tabulkou směrem vzhůru.

„Pro nás je v současnosti každé utkání bojem o záchranu, s Berounem obzvláště. V žádném případě tohoto soupeře nepodceňujeme, spíš právě naopak. Hodně totiž posílil a sehrál tři poslední výborné duely, v nichž porazil Jihlavu, smolně podlehl v Olomouci a zdolal Kometu Brno,“ upozornil trenér Jestřábů Radomír Kužílek na nebezpečnost protivníka.

Směrem k vlastnímu týmu kouč tradičně řešil personální otázky. „Do brány zřejmě půjde Tomáš Štůrala, zvlášť když Timo Lindstrőm ve čtvrtek bez jediného slova odletěl zpátky do Finska. Z hráčů do pole jsou bohužel mimo obránci Petr Suchý a Martin Chovan laborující s koleny a útočník Tomáš Vrba, který si obnovil zranění třísel. Naopak můžeme do ofenzivy konečně počítat s Ondrou Nakládalem, jenž přišel z Pardubic na hostování do konce sezony,“ prozradil Kužílek.