Trenére, hodnotíte dnešní výsledek jako zisk nebo ztrátu?
Vzhledem k průběhu jsme dva body spíše získali než jeden ztratili. Začali jsme na čtyři kompletní pětky, protože bylo potřeba vyzkoušet některé hráče, co přijeli na střídavé starty. Sice jsme se na hru v maximálním počtu připravovali, ale kluci udělali v první třetině z přemíry snahy dvě taktické chyby a inkasovali laciné góly. To pak ovlivnilo celý zápas.

Po špatné úvodní části jste ale ve zbytku střetnutí byli lepším celkem. Souhlasíte?
Určitě ano. Od druhé třetiny jsme soupeře přehrávali a Havířov si může jen gratulovat k tomu, že z Prostějova neodjel s prázdnou. My předváděli pětačtyřicet minut stejně kvalitní hokej jako v prvních dvou třetinách předchozího utkání v Třebíči, náš herní projev se usazuje a postupně se dostáváme tam, kam chceme. Výkonnostně i výsledkově.

Nemrzí vás přece jen fakt, že jste opět nedokázali zvítězit v normální hrací době?
Je potřeba si uvědomit, že Havířov má opravdu hodně kvalitní mančaft. Nehráli jsme proti žádným nazdárkům, naopak jejich tým je velmi dobře namixovaný a vede jej zkušený trenér Chlustina. Z těchto důvodů si i výhry v prodloužení moc cením.

Za stavu 2:2 v době sílícího tlaku jste při přesilovce místo vedoucí branky sami inkasovali po hrubce zadáka Suchého. Co vás v tu chvíli napadalo?
Taková chyba se v hokeji stane. Danou herní situaci se snažil řešit maximálně kreativně, což odpovídá jeho postavení v první obranné dvojici, a bohužel mu to nevyšlo. Místo přečíslení a třeba i našeho gólu do prázdné brány následoval brejk hostí na dva tři, ale já Petrovi po příjezdu na střídačku řekl: Souška, nic si z toho nedělej, to se v hokeji stává. Ještě sám góla dáš a výsledek zvrátíš. Mám velkou radost, že se mu to přesně povedlo a že dokázal své herní kvality.

Obrat jste Petrovi vlastně umožnil vy sám, když jste ho poslal na rozhodující samostatný nájezd. Jak vás napadlo dát Suchému důvěru?
Kluci na střídačce vyřvávali, že Souška umí z nájezdů dávat góly. Já jsem si toho tedy na trénincích nevšiml, ale dal jsem na momentální impuls a nechal ho jet. On to pak provedl jako mazák a dokázal, že je takový flegmatičtější typ člověka bez nervů. V klidu to zakončil naprosto perfektně.
Po osmi odehraných kolech první ligy už jste si jistě udělal obrázek o rozložení sil ve východní skupině soutěže. Na co Prostějov bude v tabulce mít?
Naše prvoligová skupina je kromě slabšího Šumperka strašně vyrovnaná, od prvního do sedmého místa může být jakékoliv obsazení. Rozhodovat bude každý bodík a možná i skóre. My samozřejmě hodláme skončit co nejvýš, hlavní je postup do play off.

Teď vyrážíte na led papírově největšího favorita. Co od sobotního zápasu v Brně proti Kometě očekáváte?
My tam jedeme jednoznačně vyhrát. Pro mě osobně jde o velice prestižní záležitost také proto, jakým způsobem se chovali brněnští trenéři po prvním vzájemném utkání. Tehdy nám ani nepodali ruku, odmítli podat interview novinářům a odešli s nosama nahoru. Proto jedeme Kometu zpráskat do slova a do písmene.