„Bylo to dost paradoxní utkání. My jsme měli v první třetině jasně navrch a favorita tlačili, přesto platil ve 27. minutě stav nula čtyři. Na rozdíl od soupeře jsme totiž nebyli produktivní v zakončení a navíc gólman Daneček neměl svůj den, což se stává. Rozhodně ho po dnešku nezatracuji, své kvality ještě prokáže,“ povídal Deníku krátce po zajímavém střetnutí trenér HK Prostějov Martin Stloukal.

Navzdory nepříznivému vývoji své svěřence v kabině po úvodní periodě chválil. „S kolegou Jirkou Vítkem jsme kluky chtěli povzbudit, jen jsme jim navíc kladli na srdce nutnost zvýšení důrazu před oběma bránami.

Chlapci nás poslechli a díky tomu se ve druhé části dokázali vrátit do zdánlivě ztraceného zápasu. Sice šlo pouze o přípravu, ale remíza se Zlínem zvlášť po takovém průběhu potěší. V poslední třetině se čekalo na chybu, která rozhodne, a my ji neudělali, což je směrem k vyrovnaným ligovým soubojům pozitivní zjištění,“ říkal Stloukal spokojeně.

Předchozí nepříliš vydařený „přátelák“ na Technice Brno (3:3) mu nadělal vrásky, jež úterní mač z větší části vyhladil. „Noví hráči se už adaptovali na náš herní systém a ten znovu funguje. Kdo trochu rozumí hokeji, musel to vidět. Efektivita tohoto stylu spočívá v jednoduchém přechodu do útočného pásma s vynaložením co nejmenšího množství sil, které potom zbudou na tvrdý boj právě v útočné třetině,“ vyložil kouč.

Kádr se mu po nedávných změnách vykrystalizoval do téměř konečné podoby. „Na brankářském postu není co řešit, tam máme Štůralu s Danečkem. V obraně už je po příchodu Vomely s Andersonsem také poměrně jasno a první dva útoky by měly hrát ve složení Vrba – Piecha - Opatovský a Bartošek – Kotásek – Korčák. Zbývá jen doladit působení nových posil v našem týmu, a to včetně tří šikovných Lotyšů. O všechny máme zájem, snad jednání dobře dopadnou. Do konce tohoto týdne bychom měli mít tři elitní lajny pohromadě,“ plánoval Stloukal.

Na konci dlouhého skládání mužstva má z jeho síly dobrý pocit. „Myslím, že za daných možností jsme sestavili opravdu kvalitní mančaft, který by se v první lize neměl ztratit. Konkrétní cíl pro letošní sezonu však sdělím až v pondělí na oficiální tiskovce,“ doplnil Stloukal.