Trenčín – Prostějov 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky: 1. Haščák, 9. Čacho (Húževka), 43. Húževka (Pardavý, Čacho) – 43. Piecha (Vrba, Čech), 57. Vymazal (Fojtík, Chovan). Vyloučení: 12:10. Využití: 1:1. Sestava Prostějova: Štůrala – Kumstát, Chovan, Suchý, Procházka, Hegegy, Bartoň, Podešva, Jedlička – Čech, Piecha, Vrba – Škatula, Korotvička, Bartošek – Vymazal, Šúrek, Fojtík – Škumát, Grechkovodov. Trenéři: Martin Stloukal a Jiří Vítek.


Hosté nevstoupili do odvety za nedávné střetnutí v Prostějově (2:6) vůbec dobře a rychle Duklu pustili do dvougólového vedení. „Po první třetině jsme mohli ztrácet ještě víc, protože kluci začali hodně špatně jako týden předtím v Nitře. Tentokrát za to mohl až zbytečně velký respekt ze soupeře, který nás přehnaně svazoval,“ analyzoval kouč HK Martin Stloukal.

Pomohl až důrazný pohovor s hráči v kabině před druhou částí. „Chlapi přestali být podělaní, postupně se osmělovali a hru vyrovnali. Pomohlo i lepší dodržování nového herního systému, jenž mužstvo pomalu dostává do krve. V závěru jsme dokonce byli lepší, snížili a mohli i vyrovnat, když Pepa Fojtík jel v posledních sekundách sám na domácího brankáře. Šanci ale neproměnil,“ popsal Stloukal.

Jelikož se nehrálo o body, nemusel ho konečný výsledek tolik mrzet. „Celkově považuji trenčínský zápas z naší strany za vydařený. Slabší úvod jsme dokázali odčinit zlepšením ve zbytku střetnutí a tím prokázali své hokejové schopnosti i solidní trénovanost. Podlehnout venku jednomu z největších favoritů na titul ve slovenské extralize rozdílem jediné branky, to je velmi slušné vysvědčení,“ pochvaloval si lodivod Jestřábů.

Tvorba kádru finišuje

V Trenčíně už mohl nasadit zlínského útočníka Filipa Čecha známého prostějovským divákům z předchozích sezon. Šikovný forvard doplnil stávající kádr týmu a na další posily se čeká. „Ve čtvrtek (tzn. dnes – pozn. redakce) přijde na devětadevadesát procent extraligový obránce z Ústí nad Labem. Jednáme také s jedním útočníkem tohoto klubu, z Třince máme slíbené dva kluky na střídavé starty a jednoho na stálo, Zlín je ochotný nám pro celý ročník uvolnit jednoho nebo dva borce. Uvidíme,“ odtušil Stloukal.

Sestavu hodlá uzavřít do konce příštího týdne. „A teprve potom zveřejním konkrétní výsledkový cíl pro letošní sezonu. Už teď mám sice určité představy, ale dokud nebude mít kádr definitivní podobu, zdržím se předčasných soudů,“ řekl trenér HK. Dost si slibuje od nového herního systému. „V čem spočívá? Zjednodušeně řečeno v co nejnižším počtu přihrávek, rychlém přechodu do útočného pásma a využívání celé šířky kluziště. Bráníme přitom zónově a vyhledáváním osobních soubojů se snažíme vytvářet co největší tlak na protihráče,“ vysvětlil Stloukal.
Jeho svěřenci prý den za dnem víc a víc pronikají do podstaty tohoto hokejového stylu. „Posun je jasně patrný, ovšem celkově je to běh na dlouhou trať.

Chápeme nervózní reakce některých nedočkavých fandů, na druhou stranu potřebujeme určitou trpělivost a důvěru. Postupem času by měl jít náš herní projev nahoru, čemuž snad budou odpovídat i výsledky. V přípravě se záměrně utkáváme s převážně silnějšími soupeři a porážky je tak nutné brát s nadhledem,“ nabádal Stloukal.

Zbytek přípravného období před startem prvoligové soutěže hodlá věnovat pilování konkrétních herních prvků. „Budeme makat na zakládání útoků, na přesilovkách a oslabeních. Tréninková morálka kluků je stále výborná a rovněž z kolektivu mám příznivý pocit. Hráči z mého pohledu tvoří dobrou partu a máme tudíž na čem stavět nejen v této chvíli, ale i v dalších týdnech a měsících.“