Nitra – Prostějov 6:2 (4:2, 1:0, 1:0)


Branky:
5. a 7. Saliji, 9. Lipiansky, 16. a 56. Kolník, 37. Chrenko – 11. Chovan, 14. Vrba. Sestava Prostějova: Štůrala – Kumstát, Chovan, Procházka, Suchý (6. Hegegy), Podešva, Jedlička – Vrba, Piecha, Korčák – Bartošek, Šúrek, Mikšovský – Vymazal, Korotvička, Fojtík – Škumát, Petrek, Grechovodov. Trenéři: Martin Stloukal a Jiří Vítek.


Uběhlo pouhých devět minut a hosté prohrávali už 3:0. Zpackaný úvod sice vzápětí vylepšili rychlým snížením na 3:2, ovšem ve zbytku střetnutí již neskórovali a lepší soupeř zvýšil na konečných 6:2. „Odehráli jsme nejhorší zápas v dosavadním průběhu přípravy. Hlavně v první třetině kluci podali velice špatný výkon plný nervozity a nesoustředěnosti. Důvody? Jedním byl určitě odchod útočníka Škumáta. Na tuhle nepříjemnou ztrátu nechci všechno svalovat, ale tým jeho nečekané vypadnutí z našeho kádru citelně poznamenalo,“ řekl Deníku kouč HK Martin Stloukal.

Od druhé třetiny se herní projev jeho svěřenců na nitranském kluzišti zlepšil, ale proti ambicióznímu sokovi to nestačilo. „Chlapi zahodili několik dobrých šancí a proto nakonec takový výsledek. Alespoň že nám systémově fungovaly určité věci, které tvrdě trénujeme a tím se je snažíme zabudovat do stylu hry mužstva,“ našel Stloukal přece jen jedno pozitivum. Dalším by se mělo stát brzké posílení kolektivu. „Dnes (tzn. ve čtvrtek – pozn. redakce) se k týmu definitivně připojí obránce Bartoň a navíc čekáme na dva další extraligové zadáky, jež by měli určitě přijít. Do útoku zkoušíme vsetínského Fadrného, utkání s Vídní odehraje Piluša, od Třince máme příslib uvolnění jednoho ofenzivního hráče a o dalších dvou útočnících z jiného oddílu extraligy jednáme,“ prozradil trenér prostějovských hokejistů.

Ti se dnes večer utkají před vlastními fanoušky s celkem Vídeň Capitals. „Vítězstvím a kvalitním výkonem chceme zapomenout na Nitru i horší náladu, která teď v mančaftu panovala. Ve středu jsme hráčům trochu promluvili do duše a vzhledem k soustředění Jágr Teamu jim ordinovali poněkud volnější tréninkový program. Tím pádem by kluci měli být odpočinutější a my věříme, že proti Vídni se to kladně projeví,“ dodal Stloukal optimisticky.