Jestřábi nestačili ani třetímu slovenskému soupeři

PROSTĚJOV - Prostějovští hokejisté po remíze s bratislavským Slovanem a prohře s Trenčínem pokračovali v sérii měření sil se slovenskými mužstvy. Páteční večer hostili v HŽP Aréně dalšího účastníka tamní nejvyšší soutěže, tým Nitry.

20.8.2007

Po remíze se Slovanem prohráli Jestřábi s Trenčínem i Nitrou. Foto: DENÍK/Milan Začal

Prostějov – Nitr 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)

Branky: 4. Podešva (Hulva, Piecha), 12. Piecha (Kumstát), 22. Hulva (Piecha), 45. Korotvička (Hulva) – 4. Lipianský, 17. Kováčik (Špila), 30. Vozdecký (Sedlák), 35. Štefanka (Socha), 38. Lipianský (Kolník)
Vyloučení: 8:8, navíc Dornič 5 min + do konce utkání, Vozdecký 10 min, Využití: 1:3

Sestava Prostějov:
Daneček (41. Štůrala) – Kumstát, Podešva, Suchý, Procházka, Hegegy, Karlíček, Chovan, Jedlička – Bartošek, Piecha, Hulva, Vymazal, Šůrek, Fojtík, Grekhovodov, Petrek, Korčík, Škumtát, Korotvička, Mikšovský

Jestřábi vlétli na papírově silnější Nitru bez ostychu a agresivním pojetím hry viditelně slovenského soupeře zaskočili. Již ve čtvrté minutě se ale za obranu dostal hostující Lipianský a za záchranou brzdu musel podražením zatáhnout Suchý. Nařízené trestné střílení sám faulovaný mazácky kličkou na backhand mezi betony Danečka proměnil. Ani ne do minuty se ale k puku za brankou dostal Podešva a po jejím šikovném objetí nachytal nitranského gólmana. Poprvé se z prořídlých ochozů ozvalo mocné Prostějov.

Ještě více diváky napružil pěstní souboj Dorniče s prostějovským Podešvou. Dornič dostal přes hlavu Podešvův dres s jestřábem a stal se tak pomyslným vítězem, byť s trestem do konce utkání. Po bitce rozhodčí vyčistil led a prostějovská aréna se stala svědky půlminutové hry tři na tři. Přesně v čase vypršení všech trestů si svou vlastní střelu dojel Piecha a poslal Jestřábi do vedení. To domácím ale dlouho nevydrželo, v sedmnácté minutě využil nedůraznosti domácích beků před Danečkem zapomenutý Kováčik a pohodlně zajistil Nitře vyrovnání.

Do druhé třetiny vstupovali v početní výhodě Nitranští. Trestaný Piecha ale hned po návratu odčinil svou nedisciplinovanost a výrazně se zasloužil o Hulvovu branku, když do jím vystřeleného puku ležícím na brankové čáře stačilo pod dezorientovaným gólmanem Mastičem jen píchnout. Vedení s profesorsky hrajícím soupeřem podnítilo divácký kotel k několikerému vystříhnutí nového chorálu. Od tohoto momentu jakoby ale Nitra zařadila vyšší rychlostní stupeň, ke koncentrovanější hře se přidávalo i střelecké štěstí.

Polovina zápasu: vyrovnáno

Před koncem oslabení zapomněli domácí beci na obranné modré Vozdeckého, toho pasem od vlastní brány našel exprostějovský Sedlák a Danečkův pád pod nohy rozjetého nitranského forwarda gólu nezabránil. Nedlouho nato zůstal před gólmanem Jestřábů nepokrytý Štefanka a žabkou přes ležícího Danečka zajistil Nitře vedení. Gólovou pojistku, která završila zdařilou desetiminutovku Nitranských, přidal po přihrávce Kolníka Lipianský. „Naši hráči se po nervózním začátku postupně dostávali do hry a především ve druhé třetině jsme předváděli optimální výkon. Samozřejmě kluci chtěli ukázat své mistrovství, to bylo vidět třeba na Sedlákovi, strašně chtěl dát před svými gól,“ hodnotil trenér hostí Ivan Durnič.

Svižný úvod třetí třetiny, už se Štůralou v domácí brance, přerušil hvizd rozhodčího až ve čtvrté minutě. To se na trestnou lavici za sekání poroučel hostující Petruk. V závěru přesilovky s touhou gólově se přiblížit soupeři udeřil Korotvička, když pod zmateným Mastičem vsunul puk do sítě. V osmé minutě třetí třetiny si prostějovská lavička pro uklidnění zjitřené atmosféry vyžádala oddechový čas. Následně nepříznivě narušila vývoj utkání nedovolenou hrou v šesti. To už v první třetině byla hráčská lavice penalizována trestem za nevhodný komentář rozhodnutí sudího. Nesportovně se zachoval ale i nitranský Vozdecký a obohatil tak v závěru statistiku zápisem osobního trestu. Jestřábům chyběly koncem třetí části hry síly a srovnat nedokázali. „Závěr jsme stáhli na tři pětky, někteří hráči ještě nemají fyzicky na zápasy s takovými soupeři jako byla Nitra,“ přemýšlel nad důvody polevení tempa hry Stloukal.

I když utkání skončilo vítězstvím Nitry už po šedesáti minutách, diváci se dočkali nášupu v podobě série nájezdů. V nich byli úspěšnější Prostějovští.

„Nitra nás předčila co do šikovnosti a talentu, já bych ale vyzdvihl výkon našich hráčů v bojovnosti. Bylo to třetí utkání v týdnu. S takovými soupeři je dobré hrát, umí potrestat každou chybu a vy si tu chybu okamžitě uvědomíte,“ shrnul utkání Stloukal

Jestřábi čeká odveta s Nitrou na slovenské půdě již v úterý. „Chtěli bychom se vyvarovat zbytečné nedisciplinovanosti, musíme se také připravit na soupeřovu tvrdou hru,“ zahleděl se do příštího týdne nitranský kouč Durnič. Doma pak v pátek v 18 hodin hostí Prostějov tým Vienna Capitals. „Do dalších zápasů by se měli zapojit Vrba s Bartoňem, kteří odpočívali a čekáme také, že se objeví někteří Zlíňáci pro posílení ofenzivy,“ představil změny pro další část přípravy Stloukal.

20.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 17 870 Kč Sociální pracovníci specialisté v azylových domech, probačních střediscích, nápravných a jiných zařízeních PROBAČNÍ ÚŘEDNÍK/ÚŘEDNICE. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17870 kč, mzda max. 34280 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem a souhlasem se zpracováním osobních údajů zasílejte nejpozději do 22.10.2018 na e-mail: gslavikova@pms.justice.cz., Výběrové řízení se bude konat dne 25.10. 2018 na středisku PMS Prostějov. , Požadujeme:, - ukončené vysokoškolské magisterské studium humanitního směru, - vysoké pracovní nasazení, - flexibilitu, - ochotu vzdělávat se, - bezúhonnost, - způsobilost k právním úkonům, - znalost práce na PC, - řidičský průkaz skupiny B (aktivní řidič), Nabízíme:, - platová třída 9, po zkušební době tř. 11, po absolvování Kvalifikačního vzdělávacího kursu tř.12(dle přílohy č. 4 nařízení vlády č. 564/2006), - po osvědčení osobní ohodnocení, - 5 týdnů dovolené, - 5 dní sick days, - pružná pracovní doba, - odborné vzdělávání, - stravenky, - přátelské a podporující pracovní prostředí, - zázemí stabilní organizace. Pracoviště: Probační a mediační služba - floriána nováka 3, Floriána Nováka, č.p. 5267, 796 01 Prostějov 1. Informace: Gabriela Slavíková, . Výroba - Výroba Seřizovači 25 000 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních fréz FRÉZAŘI. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. I ABSOLVENTI. Kontakt: Bc. Zdeněk Doleček, DiS, tel. 777 817 147, e-mail: dolecek@dtvm.cz (osobní nebo telefonický kontakt mezi 7:00-15:00 hod.). , Kvalifikační požadavky:, - SOU - výuční list v oboru frézař, obráběč kovů podmínkou, - praxe minimálně 1 rok, - zkušenosti na obráběcím centru výhodou, - znalost obecných zásad a postupů péče o stroje, - znalost nástrojů, přípravků a měřidel, - orientace v normách a v technických podkladech pro provádění obráběcích operací, Nabízíme:, - náborový příspěvek 10 000,- Kč, - mimořádná cílová odměna roku 2018 ve výši 3 000,- Kč měsíčně, - 5 týdnů dovolené, - denní pracovní doba 7,5 hodin, - odměna 600,- Kč za odpracovanou dobu (za odpracování měsíčního fondu pracovní doby), - stravné (cena standardního jídla je 24,- Kč), - dopravné (v případě bydliště mimo Prostějov) - dle vzdálenosti od Prostějova, - roční mimořádná odměna (13. mzda), - individuální zaměstnanecký benefit ve výši 6 000,- Kč za rok (ve formě poukazů flexi pass, popř. je možno jej využít jako příspěvek na penzijní připojištění), - vzdělávání pracovníků (jazykové kurzy, odborná školení), - odměny při životních či pracovních jubileích, - letní rekreace pro děti zaměstnanců zdarma. Pracoviště: Dt - výhybkárna a strojírna, a.s., Dolní, č.p. 3137, 796 01 Prostějov 1. Informace: Zdeněk Doleček, +420 777 817 147. Výroba - Inženýři kontroly a řízení kvality v ostatních 40 000 Kč Inženýři kontroly a řízení kvality v ostatních oborech Manažer kvality | Prostějov (1809001). Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 40000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Manažer kvality | Prostějov (1809001), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte základní znalost nástrojů řízení kvality a zlepšování – 5x proč, Ishikawa, Spc, Cpk, Cmk, FMEA, PPAP, MSA, - máte základní znalost AJ, - ovládáte základní znalosti norem ISO 9 001, ISO 14 001, ISO 50 001, TS 16949; IATF, - ovládáte MS Office na pokročilé úrovni, - jste týmový hráč, zodpovědný a samostatný, , Budete se věnovat:, - vytváření kontrolních plánů, realizaci změn, vzorkování, internímu a externímu auditu, plnění zákaznických požadavků, - evidenci a správě interní dokumentace, vizualizaci výsledků kvality, - kontrolní činnosti – akční plány, procesy, výroba, systémy kontrol, - řízení reklamací, určování příčin, stanovení nápravy, - provádění auditů výrobků, procesů, rekvalifikačních zkoušek, - systémovému řízení kvality a zlepšování, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit?, - nabízíme práci na HPP s firemními benefity, - možnost seberealizace a rozvoje, - dotované stravování, , Pracoviště: Prostějov, Mzda: 40.000 Kč nebo dle zkušeností a praxe, Nástup: ihned, , , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447. Výroba - Výroba Strojírenští technici projektanti, 25 000 Kč Strojírenští technici projektanti, konstruktéři KONSTRUKTÉŘI. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. Životopis zašlete na e-mail: jarmerova@n-rote.cz. Požadavky: vzdělání strojního zaměření, znalost programu AutoCAD a Autodesk Inventor na úrovni pokročilý. , Náplň práce: vývoj jednoúčelových strojů a robotických pracovišť. Nabízíme: stravenky. PD: Po-Pá 7:00-15:30 hod. Pracoviště: Petrské nám. 8b, Prostějov. Pracoviště: N-rote mechanical s.r.o.., Petrské nám., č.p. 4441, 796 01 Prostějov 1. Informace: Barbora Jarmerová, .

David Kobylík

Kralice bez trenéra. David Kobylík byl odvolán

Běhej Valachy.
3

Sobotní závod Běhej Valachy láká na dvě trasy a slunečné babí léto

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.

Čechovice vyfoukly domácí Konici pohár. Podívejte se na jejich radost

/FOTOGALERIE/ Obhajoba nevyšla. Středeční podvečer se pod konickým Kučerákem rozzářila naplno světla. Místní umělka hostila finálový zápas okresního poháru FAČR. Nastoupili proti sobě dva účastníci I.A třídy, domácí Konice a Sokol Čechovice.