Prostějov – Nitr 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)

Branky: 4. Podešva (Hulva, Piecha), 12. Piecha (Kumstát), 22. Hulva (Piecha), 45. Korotvička (Hulva) – 4. Lipianský, 17. Kováčik (Špila), 30. Vozdecký (Sedlák), 35. Štefanka (Socha), 38. Lipianský (Kolník)
Vyloučení: 8:8, navíc Dornič 5 min + do konce utkání, Vozdecký 10 min, Využití: 1:3

Sestava Prostějov:
Daneček (41. Štůrala) – Kumstát, Podešva, Suchý, Procházka, Hegegy, Karlíček, Chovan, Jedlička – Bartošek, Piecha, Hulva, Vymazal, Šůrek, Fojtík, Grekhovodov, Petrek, Korčík, Škumtát, Korotvička, Mikšovský

Jestřábi vlétli na papírově silnější Nitru bez ostychu a agresivním pojetím hry viditelně slovenského soupeře zaskočili. Již ve čtvrté minutě se ale za obranu dostal hostující Lipianský a za záchranou brzdu musel podražením zatáhnout Suchý. Nařízené trestné střílení sám faulovaný mazácky kličkou na backhand mezi betony Danečka proměnil. Ani ne do minuty se ale k puku za brankou dostal Podešva a po jejím šikovném objetí nachytal nitranského gólmana. Poprvé se z prořídlých ochozů ozvalo mocné Prostějov.

Ještě více diváky napružil pěstní souboj Dorniče s prostějovským Podešvou. Dornič dostal přes hlavu Podešvův dres s jestřábem a stal se tak pomyslným vítězem, byť s trestem do konce utkání. Po bitce rozhodčí vyčistil led a prostějovská aréna se stala svědky půlminutové hry tři na tři. Přesně v čase vypršení všech trestů si svou vlastní střelu dojel Piecha a poslal Jestřábi do vedení. To domácím ale dlouho nevydrželo, v sedmnácté minutě využil nedůraznosti domácích beků před Danečkem zapomenutý Kováčik a pohodlně zajistil Nitře vyrovnání.

Do druhé třetiny vstupovali v početní výhodě Nitranští. Trestaný Piecha ale hned po návratu odčinil svou nedisciplinovanost a výrazně se zasloužil o Hulvovu branku, když do jím vystřeleného puku ležícím na brankové čáře stačilo pod dezorientovaným gólmanem Mastičem jen píchnout. Vedení s profesorsky hrajícím soupeřem podnítilo divácký kotel k několikerému vystříhnutí nového chorálu. Od tohoto momentu jakoby ale Nitra zařadila vyšší rychlostní stupeň, ke koncentrovanější hře se přidávalo i střelecké štěstí.

Polovina zápasu: vyrovnáno

Před koncem oslabení zapomněli domácí beci na obranné modré Vozdeckého, toho pasem od vlastní brány našel exprostějovský Sedlák a Danečkův pád pod nohy rozjetého nitranského forwarda gólu nezabránil. Nedlouho nato zůstal před gólmanem Jestřábů nepokrytý Štefanka a žabkou přes ležícího Danečka zajistil Nitře vedení. Gólovou pojistku, která završila zdařilou desetiminutovku Nitranských, přidal po přihrávce Kolníka Lipianský. „Naši hráči se po nervózním začátku postupně dostávali do hry a především ve druhé třetině jsme předváděli optimální výkon. Samozřejmě kluci chtěli ukázat své mistrovství, to bylo vidět třeba na Sedlákovi, strašně chtěl dát před svými gól,“ hodnotil trenér hostí Ivan Durnič.

Svižný úvod třetí třetiny, už se Štůralou v domácí brance, přerušil hvizd rozhodčího až ve čtvrté minutě. To se na trestnou lavici za sekání poroučel hostující Petruk. V závěru přesilovky s touhou gólově se přiblížit soupeři udeřil Korotvička, když pod zmateným Mastičem vsunul puk do sítě. V osmé minutě třetí třetiny si prostějovská lavička pro uklidnění zjitřené atmosféry vyžádala oddechový čas. Následně nepříznivě narušila vývoj utkání nedovolenou hrou v šesti. To už v první třetině byla hráčská lavice penalizována trestem za nevhodný komentář rozhodnutí sudího. Nesportovně se zachoval ale i nitranský Vozdecký a obohatil tak v závěru statistiku zápisem osobního trestu. Jestřábům chyběly koncem třetí části hry síly a srovnat nedokázali. „Závěr jsme stáhli na tři pětky, někteří hráči ještě nemají fyzicky na zápasy s takovými soupeři jako byla Nitra,“ přemýšlel nad důvody polevení tempa hry Stloukal.

I když utkání skončilo vítězstvím Nitry už po šedesáti minutách, diváci se dočkali nášupu v podobě série nájezdů. V nich byli úspěšnější Prostějovští.

„Nitra nás předčila co do šikovnosti a talentu, já bych ale vyzdvihl výkon našich hráčů v bojovnosti. Bylo to třetí utkání v týdnu. S takovými soupeři je dobré hrát, umí potrestat každou chybu a vy si tu chybu okamžitě uvědomíte,“ shrnul utkání Stloukal

Jestřábi čeká odveta s Nitrou na slovenské půdě již v úterý. „Chtěli bychom se vyvarovat zbytečné nedisciplinovanosti, musíme se také připravit na soupeřovu tvrdou hru,“ zahleděl se do příštího týdne nitranský kouč Durnič. Doma pak v pátek v 18 hodin hostí Prostějov tým Vienna Capitals. „Do dalších zápasů by se měli zapojit Vrba s Bartoňem, kteří odpočívali a čekáme také, že se objeví někteří Zlíňáci pro posílení ofenzivy,“ představil změny pro další část přípravy Stloukal.