V minulém týdnu jsme přinesli informaci o posílení prostějovského hokejového týmu o finského brankáře Tima Lidströma. Na jednání vedení klubu s trenéry nakonec tato varianty padla. „ Jednak jsme měli na tohoto Fina dobré reference, měli jsme i takový projekt, kdy sponzor by sem tohoto hráče přivedl a my jej poté nabídli třeba extraligovým týmům. Pak ale převážila negativa. Byl by risk s ním obchodovat. Proti byla také dohoda se Zlínem a Třincem, jejichž hráči i brankáři by měli hostovat v našem týmu. V nesposlední řadě odstoupil sponzor,“ popsal nelehké rozhodování sportovní manažer HK Robert Hamrla.

V jestřábí brance začne mistr světa v in–line hokeji Tomáš Štůrala doplněn juniory.

Do přípravy by se měli zapojit Martin Kotásek, Zdeněk Sedlák a Michael Procházka, jedná se i o posílení v podobě ruského beka z týmu Lokomotiv Jaroslavl.

Překvapivou zprávou bylo v úvodu minulého týdne ukončení hráčské kariéry prostějovského „nestora“ Martina Janečka.

„Mé rozhodnutí je definitivní a já jsem o něm přemýšlel již delší dobu. Konečné rozhodnutí jsem však učinil až teď o dovolené, kdy jsem měl hodně času na přemýšlení a začal jsem se tou myšlenkou vážně zaobírat. V tu dobu jsem se definitivně rozhodnul, ale nešlo o žádný impuls, nýbrž o zralou úvahu. Chci se v životě začít ubírat trenérským směrem a není třeba za tím hledat nic jiného. Prostě se budu věnovat trenérské práci naplno a chci se tím teď a v budoucnu živit. Myslím si, že čím dříve začnu, tím mám lepší šanci si jako trenér vybudovat určitý kredit,“ uvedl pro klubový web Janeček. „Budu trénovat 6. a 7. třídu a budu asistentem u 8. a 9. třídy. Chci však probrat s vedením klubu mou ochotu zapojit se i do jiných tříd a nebude mi dělat žádné potíže pomáhat třeba v přípravce 3. třídy.“

Prostějovský dres, ovšem jen v přípravě, obléknou Karel Rachůnek, jinak hráč newyorských jezdců a Krajíčkové – Lukáš (Vancouver Canucs) a Jan (Nottingham Panters).

Kádr by měl být zúžen 15. srpna po domácím zápase s Duklou Trenčín. Další možné pozměnění se může udát do konce měsíce srpna.