Základem týmu hokejistů budou Piecha, Čech, Vymazal a Janeček

„Oproti uplynulému ročníku šel rozpočet klubu dolů, musíme pracovat s omezenými finančními prostředky. To platí pro mě stejně jako pro nového trenéra Martina Stloukala, s nímž jsme se dohodli na určité strategii vedení týmu. Obnáší mimojiné zcela odlišný přístup k letní přípravě a rovněž to, že dáme mnohem větší příležitost mladým hráčům,“ zopakoval z dřívějška již známá fakta sportovní manažer HK Prostějov Robert Hamrla.

V současnosti se společně s koučem intenzivně věnují budování mužstva většinou z hokejistů, kteří na Hané v minulé sezoně nepůsobili. „Jednáme s mnoha oddíly i jednotlivými hráči, sdělujeme jim své podmínky a následně vybíráme. Snažíme se přitom poskládat mančaft z mladíků mezi dvaceti a třiadvaceti lety, ovšem kromě toho hodláme přivést i několik zkušenějších borců,“ prozradil Hamrla.

Odtajnit konkrétní jména se však zdráhal. „Spoustu hokejistů už máme domluvených, ale jejich příchod zatím není stvrzen písemnou smlouvou. Více proto zveřejníme až poté, co budeme mít jistotu, že nám je kluby na příští sezonu opravdu pustí,“ vysvětlil manažer s tím, že základ týmu už je vytvořen z jedinců majících v HK platné kontrakty (Petr Suchý, Martin Piecha, Filip Čech, Michal Vymazal, Martin Janeček).

Otazník se vznáší nad ostříleným zadákem Petrem Dosedělem a ve hře je řada dalších plejerů. „Dokonce se rýsuje možnost angažování několika zahraničních hráčů. Já momentálně vytvářím smlouvu pro jednoho finského gólmana, trenér má zájem o dva útočníky z téže země a v našem hledáčku je i obránce z Ruska. Jestli ale tihle cizinci nakonec skutečně přijdou, to není vůbec jisté,“ doplnil Hamrla.