„První třetina se z naší strany nesla ve znamení velkého očekávání a tím pádem i značné nervozity. Kluci se chtěli svým fanouškům ukázat tak moc, až to bylo v úvodu na škodu. Teprve od druhé části se mančaft uklidnil, začal předvádět svůj hokej a soupeře přehrával. Čtyřikrát jsme se dokázali vrátit do utkání, ukázali tím velkou týmovou sílu a já mám teď po skončení duelu pocit, jako kdybychom zvítězili,“ hodnotil Stloukal.

Ve skutečnosti však Jestřábi z důležitého zahajovacího mače vydolovali pouze bod. „Doplatili jsme na opakované inkasování poté, co se nám vždycky povedlo vyrovnat a z chlapců následně opadlo napětí bohužel i s koncentrací. Pokaždé šlo o chvilkové uspokojení, proto tolik obdržených branek,“ rozebíral lodivod HK Prostějov.

Při své analýze ale připustil i systémové potíže v defenzivě. „Před mým příchodem k mužstvu byli hráči dlouhodobě vedeni k osobní obraně, zatímco teď bráníme zónově. Tenhle způsob má jednu nemalou výhodu: když při vykrývání svého prostoru hokejista získá puk, dostává se okamžitě do přečíslení. A to bychom my s naší útočnou silou měli umět využít. Dnes se nám to především ve druhé třetině dařilo, na druhou stranu jsme sami dostali hodně gólů. Se zónovou obranou se prostě musíme lépe sžít,“ pokračoval Stloukal.

Dle jeho slov to potřebuje určitý čas a zejména důvěru ze strany hráčů. „Chlapi musí věřit, že tenhle defenzivní systém jim pomáhá. Zatím podle něj hrají proto, že to po nich důrazně vyžadujeme a nedovolíme osobní bránění. Jakmile si sami v praxi ověří, že všechno funguje, jak říkáme, tak bude posun ještě zřetelnější. Už nyní proti Havířovu to bylo jasně patrné hlavně směrem dopředu.“

Právě v ofenzivě spatřuje kormidelník hokejového Prostějova jeho největší přednost. „V útoku je naše síla. Vždyť máme pět nebo šest vyloženě gólových forvardů, kteří ze čtyř šancí dají tři a půl branky. V podstatě všichni útočníci z prvních dvou formací mají takové schopnosti, čehož je potřeba využít. Celkově cítím z kolektivu velkou vnitřní sílu a nepochybuji o tom, že se už brzy projeví,“ přesvědčoval Stloukal před domácí bitvou s Brnem (v sobotu 15. září od 17.00).

Související článek: >Jestřábi vydolovali s Havířovem bod za prohru na nájezdy