Prostějov – Šumperk 2:3 SN (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky: 18. Piecha (Procházka), 23. Polanský (Vrba, Duba) – 4. Ambruz (Ondráček), 60. Paška (Kubica, Meluzín), rozhodující nájezd Fadrný. Rozhodčí: Šindler – Hejduk, Křivský. Vyloučení: 10:7. Navíc: Pavelek 10 minut. Využití: 0:0. Diváci: 1500. Sestavy – Prostějov: Štůrala – Procházka, Višňák, Andersons, Balčík, Kumstát, Bartoň – Kotásek, Piecha, Pavelek – Opatovský, Polanský, Duba – Vrba, Podešva, Vymazal. Trenéři: Radomír Kužílek a Martin Janeček. Šumperk: Lev – Galvas, Osina, Hrčka, Paška, Novotný, Ondráček – Kubica, Fadrný, Bařica – Antonovič, Meluzín, Ambruz – Grill, Taragel, Brunec – Stejskal, Kovář, Rákos. Trenéři: Jiří Otoupalík a Jiří Güttler.

Podobně jako v předchozím domácím utkání proti Jihlavě Hanáci nezvládli úvod střetnutí. Soupeře pustili hned od 1. minuty do přesilovkového tlaku a ve 4. po chybě v rozehrávce inkasovali zhole Ambruze, který švihem z levého kruhu zavěsil do pravé šibenice – 0:1. O minutu později měl Piecha ideální možnost vyrovnat, jenže při trestném střílení nařízeném za faul na jeho osobu nepřelstil gólmana Lva. Vdalším průběhu zahajovací třetiny se Prostějovanům nedařilo dostat Draky pod tlak, naopak hosté měli více ze hry díky opakovaným přesilovkám. Přesto HK ještě do přestávky srovnal, když v18. minutě Piecha pohotově dorazil do odkryté klece Procházkovo nahození zpravé strany – 1:1.

Brzy po návratu zkabin navíc domácí zmáčkli Šumperk v jeho obranném pásmu a třinecká posila Polanský bekendovým výpadem zpoza brány zaskočil Lva – 2:1. Obrat skóre Jestřáby nabudil, takže většinu prostřední části měli pod kontrolou a mohli zvýšit. Promarnili však několik slibných palebných pozic a posléze mohli být rádi, že na přelomu druhé a třetí periody sami neinkasovali při dvojnásobném oslabení. Varování si bohužel nevzali ksrdci a sblížícím se závěrem stále více jen bránili těsné vedení. To se jim nakonec nevyplatilo, když dvaapadesát vteřin před vypršením normální hrací doby zcela volný Paška bombou zmezikruží pod horní tyč propálil chumel hráčů před sebou včetně Štůraly – 2:2.

V opatrném prodloužení se nic zajímavého neudálo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Vnich domácí Opatovský i Kotásek zakončili své blafáky mimo tyče, zatímco na druhé straně byli Fadrný sKovářem naprosto precizní a dva body putovaly do Šumperka – 2:3.

Radomír Kužílek, trenér HK Jestřábi Prostějov: „Odmítám komentovat utkání, které se nerozhodovalo na ledě.“
Jiří Otoupalík, kouč Šumperka: „Bylo znát, že mužstvo se po dvou předchozích vítězstvích zvedlo. Druhá třetina sice byla znaší strany špatná, ale tým vní podržel gólman Lev a my pak vkoncovce zaslouženě vyrovnali. Nájezdy jsou vabank, my se při nich mohli opřít o výborného Kubu Lva a se dvěma získanými body jsme moc spokojeni.“