Kolísavé výkony, neuspokojivé výsledky a údajná revolta v hráčském kádru stály za odvoláním trenérské dvojice hokejistů HK Jestřábi Prostějov. Hlavní kouč Martin Stloukal s asistentem Jiřím Vítkem skončili u hanácké družiny v neděli a to formou nuceného odchodu, sportovní manažer Robert Hamrla pak své působení v klubu ukončil dobrovolně na vlastní žádost.

Vedení oddílu celou záležitost okomentovalo následujícím prohlášením. „Důvodem odvolání Martina Stloukala a Jiřího Vítka byly dosavadní neuspokojivé výsledky v první lize a celková atmosféra v týmu. Robert Hamrla svou činnost v HK ukončil na vlastní žádost. Ke dni 15. října byl do funkce hlavního trenéra jmenován Radomír Kužílek, jeho asistentem se stal Martin Janeček.“

Naštvaný Stloukal bere svůj konec jako velký podraz

Vyhozený lodivod skousával svůj konec u Jestřábů velice těžce. „Mísí se ve mně zklamání se vztekem. Realita je totiž úplně jinde, než jak ji prezentuje vedení prostějovského klubu. My jsme s kolegou Jirkou Vítkem dostali za úkol zachránit mužstvo v první lize a od tohoto cíle nás momentálně dělil jeden bod v průběžné tabulce. Neměli jsme tudíž žádnou větší ztrátu, naopak mančaft se pohyboval ve skupině celků bojujících o místa v play off. Proto výsledkové důvody našeho odvolání jednoznačně odmítám,“ rozpovídal se Stloukal.

Hamrla už nemohl nikomu věřit, proto odešel

Podobná slova jako zhrzený kormidelník volil rovněž sportovní exmanažer HK Jestřábi Robert Hamrla. „Nejvíc ze všeho mě rozhodilo, že jsem o odvolání trenérů do poslední chvíle nevěděl. Všechno se peklo za mými zády a navíc důvod vyhazovu koučů v údajné vzpouře hráčů se ukázal být nepravdivým. Tím pádem Stloukal s Vítkem museli skončit kvůli něčímu výmyslu a z tohoto hlediska na nich došlo k velkému podrazu. Špatnými výsledky jejich konec vedení klubu začalo vysvětlovat až o den později,“ vyložil Hamrla.

Nejen z posledních událostí v hokejovém Prostějově má nadmíru smíšené pocity. „V klubu se začalo dít něco, co už jsem nehodlal akceptovat, proto jsem odešel. Přímo uvnitř oddílu nebo v jeho blízkém okolí se pohybuje někdo, kdo HK záměrně škodí a má na triku spoustu problémů za posledních iks měsíců. Po čerstvých událostech jsem už nemohl věřit ani Michalu Bartoškovi, takže jsem se sbalil a šel,“ navázal Hamrla. Svého působení na Hané prý ale rozhodně nelituje.

„Za dva roky v HK jsem sice vinou neustálého řešení spousty zbytečných mezilidských problémů zestárl o deset let, na druhou stranu jsem tuhle práci dělal moc rád. Nebýt tuny těch doslova blbostí, mohl se teď prostějovský hokej nacházet mnohem dál. Dokud se ale bude naslouchat všemožným našeptávačům a řídit se dle jejich rad, tak se Jestřábi nikdy nikam neposunou,“ doplnil Hamrla. Šéfa HK Prostějov Michala Bartoška ani nového trenéra Radomíra Kužílka se nám během včerejšího dne bohužel zastihnout nepodařilo.