„Drželi jsme se našeho plánu. Všichni hráči odehráli parádní utkání,“ pronesl šťastně po utkání trenér Jestřábů Aleš Totter.

Hanákům se velmi vydařil vstup do zápasu, když hned ve čtvrté minutě otevřel skóre po krásné nahrávce navrátilce do sestavy Račuka Šimon Jelínek. Hosté ale velice rychle manko smazali a dokonce se o tři minuty poté ujali vedení.

Třígólová dvouminutovka 

Domácí si ale opět vzali vedení zpět, když během necelých dvou minut dokázali zásluhou Rudovského, Štefky a Kloze odskočit do dvoubrankového vedení, které si odnesli po prvních dvaceti minutách také do šatny.

Jenže Litoměřičtí se ve druhé třetině opět dotáhli, když nejprve využili zaváhání prostějovské obrany a poté při vlastním oslabení ujel Jícha a svou druhou brankou v utkání stav srovnal.

Ani zde se gólový účet zápasu nezastavil, protože Prostějovským pomohla přesilová hra a důrazný Kloz na brankovišti, který dorazil puk za brankovou čáru.

Ani dotřetice ale Hanákům vedení moc dlouho nevydrželo, protože tři minuty po začátku poslední periody využil početní výhodu Válek a bylo opět srovnáno.

Kapitán rozhodl

Už to vypadalo, že se zápas schyluje k prodloužení, jenže v tom se znenadání začalo slavit. Hanáci totiž dokázali využít menší hrubice v obraně Litoměřic a puk se po ose Kloz – Mrázek – Novák dostal až za brankovou čáru, kam jej poslal pohotovou ranou poslední jmenovaný Martin Novák.

Hosté se sice ještě v posledních minutách tlačili mohutně za vyrovnáním, ale napočtvrté již domácí vedení nepustili a po výhře 6:5 se ujali vedení 2:1 v sérii.

„Je třeba říct, že vedení 2:1 v sérii ještě nic neznamená,“ varoval kouč Hanáků.

Hned o den o později, tedy v úterý, mohou tak Jestřábi, pokud opět uspějí, slavit postup do semifinále play-off. Zápas začíná opět v 18 hodin.

„Počet utkání je už pro nás kritický. Uvidíme, jak se s tím popereme, protože někteří hráči mají zdravotní problémy. Věřím ale, že je dáme dohromady, aby byli schopní nastoupit,“ řekl závěrem Totter.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice 6:5 (4:2, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Š. Jelínek (Račuk), 18. Rudovský (Husák, Jiránek), 19. Štefka (Račuk, Klimíček), 19. J. Kloz (Novák, Husák), 32. J. Kloz (Husák), 57. Novák (Mrázek, J. Kloz) – 9. Berka (Válek, R. Přikryl), 12. J. Jícha (Kracík, Procházka), 25. Křehlík (Hauser), 28. J. Jícha, 43. Válek (R. Přikryl, Kracík). Rozhodčí: Ondráček, Tvrdoň – Hanzlík, Blažek. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. Diváci: 1820. Stav série: 2:1.

Prostějov: Bláha – Husák, Klimíček, Vala, A. Havlík, Staněk, P. Krejčí – Jiránek, T. Jáchym, Rudovský –Novák, J. Kloz, Mrázek – P. Beránek, T. Koblížek, M. Švec – Štefka, Račuk, Š. Jelínek. Trenér: Totter.

Litoměřice: Král (Sluka) – P. Marcel, Ticháček, Výtisk, Černohorský, Jebavý, Böhm – Válek, R. Přikryl, Berka – J. Jícha, Kracík, Martin Procházka – Křehlík, Rouha, Hauser – Smola, Daniel, Tlačil. Trenér: Bruk.