První třetina nasvědčovala, že se Jestřábi poučili z domácí prohry s Benátkami. Zacharův celek se totiž dostal hned do dvoubrankového vedení. Po tlaku domácích se pustil do útoku hanácký celek.

Kolem Petráska se strhla mela a v ní byl nejpozornější Václav Meidl. Druhou prostějovskou trefu pak přidal po čtyřech minutách hry Jaroslav Moučka. Ten se dostal k odražené střele a odkrytou branku lehce trefil.

V sedmnácté minutě se dočkali také domácí. Přesilovou hru zužitkoval Rod. Vzápětí mohl srovnat Kloz, ale netrefil Kociánovu svatyni.

Jak se první třetina Jestřábům povedla, tak ta druhá byla hrůzou. Hanáci čtyřikrát inkasovali. Nejprve ve dvaadvacáté minutě srovnal na 2:2 David Merta a jak jinak než v přesilové hře. Vzápětí poslal Ústí do vedení David Tůma, který trefil prostor nad Kociánovou lapačkou. Ve třicáté minutě se blýskl skvělým zákrokem Kocián, když zneškodnil Baránkův únik.

Vzápětí však kapituloval před Roubíkovou střelou. Čest moravského týmu zachránil Tomáš Franek, když z levého kruhu snížil na 4:3. Ve třicáté osmé minutě však Suchan projel polovinu hřiště a zakončil mezi Kociánovy betony.

„Neřekl bych, že jsme už během druhé třetiny zápas prohráli. Kontakt jsme pořád drželi. Největší naši chybou byl však gól na 5:3, kdy soupeř projel celé hřiště a zasunul puk brankáři mezi betony," nechápavě kroutil hlavou Petr Zachar.

Přestřelka však pokračovala dál. Šestou branku hostů vstřelil Kloze, který využil rychlé kombinace a hlavně zmatenosti Kociána. Jestřábi však brzy odpověděli. Signalizovanou výhodu využil tvrdou střelou Franek. O dvě minuty později se gólová radost přesunula na druhou stranu.

Dvojnásobnou přesilovku přetavil v branku Tomáš Rod. V posledních dvou minutách pak diváci viděli další dvě branky. Nejprve se prosadil Marek Indra, který také využil dvojnásobné přesilovky. Poslední gól zápasu si pak připsal Jaroslav Roubík. Ústí tak zvítězilo 8:5.

„Je to pořád dokola. O vedení a výhru jsme přišli naší nedisciplinova­ností. Čtyři branky jsme dostali v oslabení," zlobil se Petr Zachar a dodal: „Rozhodly naše chyby. Obránci nemohou bránit sami, zodpovědně musí hrát celá pětka. Navíc jsme přišli kvůli zranění o Kovaříka a Hertla."

V sobotu prostějovští hokejisté přivítají na domácím ledě Havířov.

HC SLOVAN ÚSTEČTÍ LVI – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 8:5 (1:2, 4:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 17. Rod (Tůma, Kolafa), 22. Merta (Brož), 24. Tůma (Roubík), 32. Roubík (Holomek), 39. Suchan (Brož), 45. Kloz (Budínský, Merta), 50. Rod (Roubík, Kolafa), 60. Roubík (Rod) – 9. Meidl (Husák), 13. Moučka (Jedlička, Meidl), 37. Franek (Kajaba, Jedlička), 48. Franek (Hawlík), 59. Indra (Matuš). Rozhodčí: Jílek – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 6:8. Využití: 4:1. Diváci: 841.

Ustí nad Labem: Petrásek – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Zdvořáček – Tůma, Roubík, Rod – Budínský, Kloz, Merta – Suchan, Baránek, Vávra – Navarra. Trenér: Tomáš Mareš

Prostějov: Kocián – Hertl, Roupec, Hawlík, Husák, Matyáš, Doudera, Řezáč, Jedlička – Kovařík, Meidl, Moučka – Franek, Kindl, Indra – Luňák, Cienciala, Matuš – Kajaba, Duba. Trenér: Petr Zachar.

Další výsledky 36. kola

Chomutov – Šumperk 5:0 (2:0, 1:0, 2:0), Benátky nad Jizerou – Litoměřice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), Kadaň – Třebíč 3:4 (0:1, 2:3, 1:0), Most – Jihlava 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 1:1 – 0:0), Havířov – České Budějovice 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0), Kladno – Havlíčkův Brod 6:1 (2:0, 2:0, 2:1).