Teprve 19letý Benda je rodákem z Chebu a většinu své dosavadní kariéry strávil v Karlových Varech. V minulé sezoně si střihl dva zápasy dokonce i za A-tým Energie a rok předtím sedm zápasů v první lize za Sokolov.

„Vítek je hráč, který výborně pracuje s pukem, hodně si dovolí na modré čáře a takový typ moderního obránce se nám hodně zamlouval,“ pochvaluje si Aleš Totter, kouč Jestřábů pro webové stránce klubu.

Patrik Machač
Nadstandardní zázemí a profesionalita, chválí Jestřáby nová posila Patrik Machač

Poledna je jen o několik měsíců starší, v lednu mu bylo dvacet. Poslední dva roky nastupoval za juniorku Olomouce, v minulém roce byl se 42 body (9+33) v 50 zápasech druhým nejproduktivnějším hráčem olomouckých juniorů a třetím nejlépe bodujícím zadákem soutěže. „Aleš je na tom velice podobně jako Vítek, je hodně zodpovědný ve hře dozadu a hrál důležitou roli v juniorce,“ popsal Polednu Totter. „Oba mají samozřejmě na čem pracovat, musí ještě hodně zesílit a my věříme, že jim tady pomůžeme,“ dodal.

Známé tváře

Útočníci Martin Dubský a Tomáš Jandus jsou hráči, kteří to v Prostějově důvěrně znají. Dubský hrál za Prostějov v minulém ročníku, v 25 zápasech posbíral dva body za gól a asistenci. „Martin, když se loni začal herně zvedat, tak bohužel přišlo nepříjemné zranění. Nevzdal se a šel letos do riskantního try-outu, i přestože měl jiné nabídky. Toho si moc vážíme a pevně doufám, že se mu ta píle letos vrátí,“ oceňuje Totter.

Penalty končí.
ANKETA: V krajských soutěžích zrušili penalty. Proč a co na to říkáte?

Martin Jandus má stejně jako Dubský 24 let a je sparťanským odchovancem. Za Jestřáby odehrál kompletní sezony 2019/20 (27 bodů) a 2020/21 (16 bodů). V minulém ročníku nastupoval za Spartu, ale více za Sokolov. Nyní se vrací na Hanou. V Prostějově věří, že mu toto angažmá pomůže vystřelit se zpátky do nejvyšší soutěže. „Bratra Martina Janduse jsem už trénoval v Budějovicích a oba jsou skvělí, pracovití hráči. Věřím, že Tomáš se u nás letos ukáže a bude mít příští rok stabilní místo v extralize,“ uzavřel Totter.

Prostějov tak má aktuálně v kádru dva brankáře, devět obránců a patnáct útočníků. První přípravné utkání čeká Jestřáby ve středu 10. srpna na ledě polského Jastrzębie.

Autor: Denis Manina