Úvodní úspěch však na sebe nenechal dlouho čekat.V deváté minutě se v přesilové hře prosadil ranou z pravého kruhu Novák, kterému nabil Hlouch. Po úvodní brance zintenzivnil soupeř svoji útočnou snahu a výsledkem byly jedovaté pokusy Kratěny a Šebesty, které však Hrazdíra kryl.

Dle hesla „nedáš – dostaneš“ udeřilo na druhá straně. Po rychlém útoku se v čase 12:15 do rozhozené obrany zleva vřítil Kolibár, který nezazmatkoval, naznačil střelu a přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování do poloodkryté brány Holušu. O čtyřicet vteřin později inkasoval zkoprnělý soupeř potřetí. Rak protlačil puk do prostoru před bránou a jeho dílo dokonal bekhendovou kličkou Dostál.

Časem se sice soupeř začal zvedat, skóre se však do konce první třetiny nezměnilo. Do druhé třetiny vstoupil soupeř viditelně nabuzen a odhodlán zvrátit nepříznivý vývoj. První branku ve čtvrté minutě zaznamenal vcelku kuriózním způsobem.

Jeden z domácích obránců ve snaze odvrátit prudkou přihrávku zasáhl puk tak nešťastně, že zaplachtil přímo za záda bezmocného Hrazdíry.

O půldruhé minuty později se radoval Valmez podruhé. Po rychlém výpadu soupeř podržel v pásmu puk a Šebesta našel ideálním pasem z první střílejícího Krisla – 3:2. Soupeř opět chytil dech a Hrazdíra musel čelit několika ošemetným situacím.

V 28. minutě však domácí soupeřům opět přistřihli křidélka. V přesilové hře se po rychlém přenesení hry dostal puk až k Dosedělovi. Ten využil prostoru před sebou, vybruslil, volání domácích fanoušků „vystřel“ však neuposlechl – po naznačení střely si kličkou na forhend položil hostujícího golmana, křížně poslal puk do prostoru před prázdnou bránou a tam ho důrazně uklidil Raymond – vynikající hokejový moment!

Ve 34. minutě domácí stadion opět zaburácel. Evergreen v podobě kopnutí puku nohou do brány pokračoval tentokráte s pořadovým číslem dvě. Autorem úspěšného kopu byl Holuša. Nutno však poznamenat, že právě v tomto případě by se dalo nad úmyslností kopnutí s úspěchem polemizovat (na rozdíl od prvního a posledního případu).

Do konce druhé části se už výsledek i přes oslabení domácích nezměnil. Úvod třetí třetiny se nesl ve znamení početních výhod Jestřábů, kteří s nimi však nenaložili nikterak valně. Vrcholem zmaru byla minutu a půl trvající přesilovka 5 na 3. Jediným pozitivem byl tak ušetřený čas.

Na začátku 57. minuty se Valmezu snížit manko na rozdíl jediné branky. Autorem gólové trefy byl Krisl, který bombou na vyrážečku nadvakrát zakončil hostující výpad. A drama bylo na světě. Dvě a půl minuty před koncem si vybrali hosté oddechový čas. Navzdory tomu, že do konce zápasu chybělo ještě dvě a půl minuty se odvážně rozhodli pro power-play.

Risk v tomto případě nebyl ziskem. Po nepovedeném přechodu modré čáry se puku zmocnil Hlouch, vyslal na steč Raka, který navýšil náskok Prostějova střelou mezi nohama jednoho z hostujících beků.

Na dvě minuty se však naprosto zbytečně nechal vyloučit domácí Skokan, který poslal soupeři pozdrav v podobě rány pěstí do hlavy. Bobři pak s vědomím, že nemají co ztratit s lehkostí sehráli přesilovku, kterou pečetili gólem 30 sekund před koncem. Po pěkné souhře se bekhendovou střelou pod víko prosadil Sochorek.

Poslední sekundy se nesly v duchu náporu Valmezu, který však již z tlaku gól nevytěžil. Domácí se tak mohli po bojovném výkonu radovat z velice cenného vítězství.

HK Jestřábi Prostějov - HC Bobři Valašské Meziříčí 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Novák (Hlouch), 13. Holuša (Kolibár, Novák), 13. Dostál (Rak), 28. Raymond (Doseděl, Novák), 58. Rak (Hlouch) - 23. Glas (Martiník), 24. Krisl (Šebesta, Sochorek), 57. Krisl (Šebesta, Sochorek), 60. Sochorek (Krisl, Glas) Rozhodčí: Minář - Bryška, Chytil. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4.

Prostějov: Hrazdíra - Doseděl, Kolibár, Buček, Staněk, Giba - Hlouch, Rak, Dostál, Holuša, Novák, Raymond, Sedlář, Učnik, Skokan, Berčák, Cik.

Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zientek, Růčka, Matějný, Dvořák, Tatarčík, Zrník, Krisl, Kratěna, Sochorek, Šebesta, Dvořák, Blažek, Glas, Martiník, D. Varga, Starůstka, Mikel, Vaněček, Dědek, M. Varga.