Ačkoli mělo být do pátku známo, kdo bude majitelem prvního týmu HK Jestřábi, dosud se tomu tak nestalo.

„Jednání se ještě trošičku protáhla. Ale myslím si, že v co nejbližší době se všechno rozhodne. Zatím je to pořád otevřené,“ řekl Prostějovskému deníku dosavadní šéf prostějovského hokeje Zdeněk Zabloudil.

Prostějovské čachry

Zatímco v ostatních druholigových klubech už zahájili letní přípravu, v nedalekém Přerově už dokonce znají i soupeře pro přátelská utkání, Prostějov je stále zahalen mlhou nejistoty. Ve hře o místní hokejový tým zůstává i nadále kromě Zabloudila pouze Michal Tomiga, kdysi trenér mládeže i asistent Kamila Přecechtěla u tehdy prvoligového A týmu.

„Zatím jednám s ním,“ potvrdil Zabloudil.

Ten také nastínil, kde se může skrývat největší problém.

„Ještě mi pořád nikdo nepředložil záruky, že by měl peníze na příští sezonu,“ řekl. A jak uvedl už dříve na tiskové konferenci, bez těchto záruk klub pouštět nechce. Ve hře jsou ale i jiná řešení.

„Momentálně se jedná i o možnosti jakéhosti tichého společníka,“ naznačil Zabloudil další z možných scénářů.

Přestože do začátku sezony zbývá ještě dostatek času, nervozita okolo prostějovského hokeje stoupá. I proto by chtěl mít Zabloudil jasno co nejdříve. „Kluci už začínají trénovat, v úterý se musejí podepsat smlouvy pro muže, takže do pondělka bychom chtěli mít konečný verdikt.“

Zahájení přípravy se posune o dva týdny

Start přípravy se posunuje už čtrnáct dnů, což pochopitelně nepřidává na klidu ani sportovnímu manažerovi Jestřábů Jaroslavu Beckovi, který byl pověřen sestavením týmu pro příští sezonu. „Ta jednání nepřinášejí klid ani na jednu stranu,“ říká zkušený kormidelník poněkud rozmrzelým hlasem.

Jedna část týmu však už přeci jen trénuje. Jde o juniory, kteří by se právě v příští sezoně měli stát pevnou součástí áčka a nastartovat tak přestavbu nového prostějovského týmu. „Kluci zatím trénují s juniorkou a konečně bychom chtěli začít trénovat příští týden, až přijedou hráči z Olomouce ze soustředění,“ vysvětluje Beck.

Ten navíc jedná i s několika hráči, kteří by na Hanou chtěli přijít hrát. Kvůli nevyjasněné situaci okolo majitele ale stojí i tato jednání. „S hráči jsme domluvení, chybí to jen zrealizovat,“ dodává Beck.