Hrát poctivě z defenzivy se Jestřábům hrubě nepovedlo. Úvodní trefa Vaněčka načala pro svěřence trenéra Aloise Chlustiny třetinu hrůzy, kterou neukončilo ani střídání brankářů, ale až siréna po dvaceti minutách.

Čtěte: Kompletní výsledky 2. kola

V 16. minutě se už za hrozivého stavu 4:0 poroučel z brány Adam Švach. Michala Turka přivítal v kleci pátým přesným zásahem Hrtůs.

„Myslím, že začátek byl excelentní po všech stránkách. I když je pravda, že hluché místo se našlo. Vždycky když dáme gól v první minutě, tak na nás dolehne uspokojení. Ale kluci předvedli krásné akce a napadalo nám to tam,“ usmíval se po utkání kouč Drtičů Svatopluk Číhal.

Hostující hráči zažili o přestávce zemětřesení. Kouč Alois Chlustina dal své znechucení pořádně najevo. Svým ovečkám vytkl hlavně mdlý přístup a nasazení. „To bylo normálně na ručník. Při hodnocení duelu hráče nemine tvrdá kritika. Přistoupili k tomu jak k pouťovýmu utkání,“ zlobil se první muž prostějovské střídačky.

Hanáci i v Hodoníně využili všechny tři hráče z Olomouce. Ve druhé třetině přeci jen naznačil jeden z nich – Petr Vlk, že jsou pro HK posilami. Během dvou minut vytěžil důrazný útočník první formace dvě branky ze spolupráce s Pilušou.

To svítila na ukazateli skóre 22. minuta.

Naděje na senzační zvrat jakoby na chvíli ožila. V oslabení pět na tři ujel Dostál, ale nájezd neproměnil. „To byla velká škoda. Mohli jsme být zpět v zápase,“ litoval asistent Prostějova Svatopluk Vařeka a pozastavil se nad bruslením obou týmů. „S trenérem Chlustinou jsme se oba divili, že je přebruslujeme.“

Brankostroj uspokojených Drtičů se sice zastavil, ale třetí trefy se Jestřábi nedočkali ani přes stoupající aktivitu. „Soupeře jsme od druhé třetiny přestříleli. Mrzí mě, že favoritovi pomáhali rozhodčí,“ hněval se Vařeka. Prostějovští šli na hanbu celkem sedmnácktrát!

V poslední minutě při oslabení hostů uzavřel skóre Kýhos. Ani výrazná prohra prý ale není pro Jestřáby ničím tragickým. „Tak tragédii z toho rozhodně neděláme. Musíme se vyvarovat chyb. V první třetině jsme během pěti minut čtyřikrát dostali gól. To s námi zatřáslo. Musíme jít dál,“ ukončil hodnocení duelu Vařeka.

„I když jsme si dále vytvářeli šance, tak hra už nestála za nic. Místo toho, abychom za stavu 5:0 gradovali, tak nastal útlum. To je taková naše česká nátura,“ dodal domácí trenér Číhal.

SHK Hodonín – HK Jestřábi Prostějov 6:2 (5:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Vaněček (Rapant), 13. Peš (Čárský), 14. Vaněček (Hoza), 16. Hoza (Rapant), 19. Hrtůs (Lukačovič, Kýhos), 60. Kýhos (Lukačovič) – 21. Vlk (Piluša), 22. Vlk (Piluša).

Prostějov: Švach (16. Turek) – Raszka, Krajíček, Doseděl, Paška, Staněk, Jedlička, Kolibár – Piluša, Žibrita, Vlk – Dostál, Sedlář, Syrůček – Berčák, Cik L., Jakubec – Ondrejkovič, Kučera, Cik J.. Trenér Alois Chlustina.