„Bylo to kvalitní utkání se šťastným koncem pro nás. Myslím si, že jsme v první třetině svou aktivní hrou soupeře zaskočili a to víceméně rozhodlo," zhodnotil utkání prostějovský trenér Kamil Přecechtěl.

Právě v první třetině dokázali svou aktivitou Jestřábi vyprodukovat dvě branky. V páté minutě vystřelil Vojtěch Zadražil od modré čáry a před brankářem Bláhou projel Martin Novák, jenž dokázal puk lehce tečovat přímo mezi betony budějovického gólmana.

Srovnat mohl záhy Rok Pajič, Kantor se však dokázal přesunout napříč brankovištěm a jeho šanci zneškodnil. Jestřábi pak dostali výhodu přesilové hry, kterou dokonale využili. Aleš Holík našel chytrou přihrávkou napříč pásmem Lukáše Luňáka, na jehož střelu z první se nedokázal Bláha dostatečně rychle přesunout. Hosté ještě do konce první periody trefili břevno, jinak však byli neškodní a spíše se bránili nájezdům domácích Jestřábů

Do dalšího dějství ale nastartovali Budějovičtí svůj motor a bylo to znát. Ve velké šanci se ocitl Kuchejda, ten však neuklidil z bezprostřední blízkosti puk za brankáře Kantora.

To samé se nedalo říct o Miloslavu Čermákovi, který se v přesilové hře po Suchánkově nahození nejlépe zorientoval před prostějovským brankářem a dorážkou vstřelil první gól hostů. V další šanci se už hostující střídačka po závaru před jestřábí bránou radovala, branka však nebyla uznána kvůli přerušení hry.

Podobný průběh měla i třetí třetina, s tou výjimkou, že se České Budějovice nedokázaly ve svých šancích ani jednou prosadit, naopak Jestřábi využili v posledních minutách přesilovou hru, když Protivného dělovku od modré čáry tečoval opět Novák a kotouč se zastavil až v síti budějovického brankáře.

„Odskok na dvě branky byl hodně důležitý. Hosté pak měli přesilovku a kdyby hráli 6 na 4, tak by to pro nás bylo ještě hodně složité," řekl Kamil Přecechtěl.

Trenéra hostí Antonína Stavjaňu mrzelo hlavně neproměňování šancí.

„ Měli jsme prvních dvacet minut velice špatných, kdy byli domácí jasně lepší. Naopak druhých dvacet minut jsme Prostějov motali, ale s minimálním gólovým ziskem. To spalování šancí pokračovalo i ve třetí třetině. Pokud chceme venku vyhrávat, musíme zkrátka příležitosti proměňovat," řekl.

Prostějov tak získal důležité body se silným soupeřem a v tabulce mu patří pátá příčka, stejný počet bodů má však další trojice týmů před ním, včetně Benátek nad Jizerou, které budou prostějovským soupeřem o víkendu.

LHK Jestřábi Prostějov – ČEZ Motor České Budějovice 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. M. Novák (V. Zadražil, Korhoň), 14. Luňák (A. Holík, Venkrbec), 58. M. Novák (Protivný, Moskal) – 28. Čermák (Suchánek, Nouza). Rozhodčí: Obadal, Šír – Ganger, Konvička. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2256. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Holomek, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – M. Novák, Moskal, Korhoň – L. Krejčík, Šlahař, Půhoný – Švec, Hozák, Augustin. Trenér: Kamil Přecechtěl.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Žovinec, Mazanec – Nouza, Rob, Čermák – Chovan, Pajič, Babka – Žálčík, Esposito, Heřman – Šulek, Škoda, Kuchejda. Trenér: Antonín Stavjaňa.