NA VIDEU K VIDĚNÍ TŘI BRANKY A REAKCE FANOUŠKŮ NA KAUZU PYRO

Před začátkem zápasu hráči i diváci uctili minutou ticha památku zesnulého legendárního prostějovského hokejisty Stanislava Bábka. Pak se již Jestřábi pustili na věc a hned se mohli radovat z gólu. Vyloučení hostujícího Juráska potrestal obránce Petr Doseděl, který jen tak nahodil od modré kotouč na hostujícího gólmana Rajčáka, který puk překvapivě propustil za svá záda.

Rychlý gól jakoby Jestřábům pomohl, naopak hosty srazil do kolen. První třetina se mohla proměnit ve velkou kanonádu. Jenže domácí dokázali vystřelit pouze dvě branky a obě až v závěru úvodní dvacetiminutovky. Opět v přesilové hře se ke střele odhodlala nová posila Viktor Coufal. Jeho projektil dokázal hostující gólman pouze ztlumit a osamocený puk v brankovišti do hodonínské svatyně pohodlně dopravil Patrik Šebek.

O chvíli později ve středu kluziště vybojoval puk Radek Meidl a po samostatné akci přidal třetí branku. Vysoký prostějovský forvard prokličkoval mezi obránci, vystřelil na gólmana, od kterého se puk odrazil znovu na Meidlovu hokejku a ten vrátil puk neomylně do sítě.

Po první třetině byl stav 3:0, což bylo pro Drtiče ještě milosrdné, protože navíc několikrát prostějovští hokejisté zazvonili na hodonínské tyče.

Neproměněné tutovky

Ve druhé části hry si Jestřábi opět zavzpomínali na svoji slabinu, kterou je neproměňování šancí. Ještě že si v první části hry vypracovali slušný náskok. Nemusely je totiž mrzet zahozené tutovky Lukáše Duby nebo Michala Šima. To už ale v hodonínské brance figuroval Michal Šurý, který se prezentoval v mnohem lepším světle než jeho kolega. Ke slovu se ve druhé části hry také častěji dostávali hosté, prostějovský brankář Slovák byl ale vždy na místě.

Na konci druhé třetiny se po zákroku Komárka do kabin odebral Meidl, který kvůli naraženému rameni již do třetí třetiny vůbec nenaskočil.

Zápas nedohrál ani prostějovský útočník Šimo, který dostal za tvrdý zákrok z počátku třetí třetiny trest 5 minut a do konce utkání. Na druhé straně dostal o pár chvil později stejný trest Roman Průdek za naražení zezadu Iva Peštuky.

Žajgla zatloukl poslední hřebíček

Čtvrtý gólový zásah přidali Jestřábi šest minut před koncem. Z mezikruží se krásně trefil Petr Žajgla a o vítězi důležitého zápasu tak bylo rozhodnuto.

V samém závěru ještě přišel v hodonínské přesilovce Slovák o čisté konto, tři body však již zůstaly za Hané.

„Konečně se nám podařil vstup do utkání. V první třetině nám vyšly dvě přesilovky a to rozhodlo. V první třetině jsme dali tři góly a pak už jsme to víceméně udržovali,“ hodnotil utkání prostějovský trenér Petr Zachar. „Ve druhé třetině jsme měli tři čtyři vyložené šance, které by se proměňovat měly. To je naše nemoc,“ krčil rameny kouč.

„Jsou to pro nás důležité tři body, protože Hodonín je náš konkurent v boji o play off,“ byl spokojený Zachar.

Hodonínský trenér Svatopluk Číhal mohl litovat špatného začátku svého týmu. „Do zápasu jsme vstoupili hodně laxně. Nechali jsme se vyloučit a hned z první střeli jsme dostali branku. To nás hodně srazilo dolů,“ řekl hodonínský kouč, který nemohl chválit gólmana Rajčáka. „Je to mladý kluk a neutáhl to. Dostali jsme velmi laciné branky,“ prohlásil Číhal, který označil vítězství Prostějova za zasloužené. „Domácí hráli s větším nasazením, my jsme tahali za kratší konec.“

Jestřábi si tak upevnili čtvrté místo v tabulce pouze s jednobodovou ztrátou na třetí Orlovou, kterou hostí na domácím ledě již ve středu.

LHK Jestřábi Prostějov – SHK Hodonín 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Doseděl (Žajgla), 18. P. Šebek (Coufal), 19. Meidl, 55. Žajgla (Duba, Čuřík) – 60. Hoza (Korotvička). Rozhodčí: V. Šutara – R. Adamec, J. Štěpán. Vyloučení: 6:9 navíc Čuřík 10min. OT, Šimo 5min. + do konce zápasu – Hoza 10min. OT, Průdek 5min. + do konce zápasu. Využití: 2:1. Diváků: 1251.
Prostějov: Slovák – Paška, Halouska, Staněk, Doseděl, Peštuka, Finkes, Jedlička – Šimo, Duba, D. Šebek – Žajgla, Čuřík, Meidl – Kryl, P.Šebek, Coufal – Bartošek, Matoušek, Stráněl. Trenér: Petr Zachar.
Hodonín: Rajčák (19. Šurý) – Hoza, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Flamík, Pokorný, Podešva, Tomášek, Komárek, Miklík, Salajka, Kuba, Průdek, Penák. Trenér: Svatopluk Číhal.