O první gólový moment zápasu se postaral Michal Novák, který v přečíslení tři na jednoho zužitkoval nezištnou přihrávku Holuši.

Další důležitý moment se udál v desáté minutě. Hostující Matušek ujížděl sám na Tučka, ten však jeho nájezd bravurně zneškodnil.

Patnáct vteřin před koncem první třetiny přišla pro hosty další rána. Když nevíš co s pukem, vystřel. Přesně tohle úsloví si vzal k srdci Lukáš Buček, a štiplavou střelou ještě za modrou čárou zaskočil Hubačku.

Druhá třetina začala domácím náporem. O třetí gól se postaral v její čtvrté minutě Dostál, který se s pozabrány nacpal s pukem až pžed hubačku a střelou pod víko navýšil vedení Jestřábů na 3:0.

Minut a půl před koncem třetiny vykřesali hosté naději. Michal Hoza dokázal obalamutit Tučka a po povedenné kličce skóroval do prázdné branky.
Do třetiny poslední vstoupili domácí ve velkém stylu.

Nejprve se o navýšení stavu postaral bekhendovou střelou Peter Učnik, a za dvanáct sekund ho napodobil střelou s mezikruží Petr Dostál, kterému ideálně nabil Skokan.

Sedm minut před koncem zvýšil už na 6:1 Lukáš Buček. Ten schoval svoji dalekenosnou bombu přes clonící hráče, že ji hostující golman spatřil až v síti.
Zbytek zápasu se už prakticky jen dohrával.

A protože hodonínští neztratili po pro ně nevyvedeném utkání chuť, postarali se v posledních čtyřech minutách ještě o dva korekční zásahy.

„Myslím si, že to byl dnes dobrý výkon, podobně jako v minulém duelu v Uničově. Je škoda, že jsme se nedali dohromady o zápas dřív. Poslední dva zápasy jsme hráli v tom složení, ve kterém jsme hráli na začátku a na naší hře to bylo znát. Když pominu tyto dva zápasy, tak v podstatě měsíc a půl jsme museli sestavu neustále nějak lepit, a to se bohužel trošku odrazilo i na výsledcích,“ zhodnotil závěrečná vystoupení svých svěřenců trenér Flašar.

HK Jestřábi Prostějov - SHK Hodonín 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 4. Novák (Holuša, Jedlička), 20. Buček (Kolibár), 24. Dostál (Piluša), 42. Učnik (Rak), 42. Dostál (Skokan, Piluša), 53. Buček (Janečka, Holuša) - 39. Hoza (Pokorný, Peš), 57. Březina (Peš, Podešva), 60. Peš (Barták) . Rozhodčí: Alka - Dučák, Poláček . Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 1150.

Prostějov: Tuček (Matoušek) – Giba, Doseděl, Jedlička, Buček, Plzák, Falter, Kolibár, Bauer – Dostál, Skokan, Piluša, Janečka, Holuša, Novák, Hlouch, Rak, Učnik, Berčák, Skácel, Staněk.

Hodonín: Hubačka (Holeš) – Hoza, Zábranský, Čárský, Jurásek, Rapant, Kýhos, Pokorný, Matušek, Podešva, Komárek, Protivný, Peš, Šťastný, Březina, Barták.