Poslední hektický domácí zápas s Vítkovicemi (2:4) z důvodu odchodu vítkovických hráčů do kabin kvůli rasistickým nadávkám na Dominika Lakatoše nebyl dohrán.

„To jsem nepochopil. Jde to mimo moje chápání. On (Lakatoš, pozn. red.) tam celý zápas jezdí, provokuje a otravuje hráče i fanoušky, kteří mu to takto vrátili,“ nastínil po zápase s ostravským celkem svůj pohled na věc hlavní trenér Jestřábů Jiří Vykoukal.

Nyní se jeho svěřenci po dvou prohrách budou snažit navázat opět na vítěznou vlnu. Start Chance ligy se totiž nezadržitelně blíží.

Hanáci na Frýdek úplně neumí, jelikož v minulém ročníku s ním ze čtyř utkání třikrát prohráli. Trenér Vykoukal však tuhle statistiku moc neřeší.

„Už se to snažíme ladit, jako asi všechny mančafty. Nic speciálního nechystáme. Jde nám o to, aby kluci měli všechno zažité a abychom byli pořádně nachystaní na začátek sezony,“ řekl.

Vedení Frýdku kádr poměrně obměnilo. Odešli například Jan Rudovský, Jan Bartko nebo Jiří Krisl. Trenéři Wojnar s Daňem hodlají sázet, jako již tradičně, na mladé hráče, jelikož propojení mezi Třincem, kterým většina hráčů prošla, a právě Frýdkem-Místkem, který je třineckou farmou, je všeobecně známé. Nicméně nyní trápí Oceláře marodka, což se projevuje i na kvalitě Wojnarova celku.

V kádru Frýdeckých najdeme však i ostřílené matadory. Jde především o Rostislava Martynka a Milana Mikulíka, kteří by měli patřit k těm, kolem kterých se bude tvořit kostra týmu pro nadcházející ročník Chance ligy. Utkání startuje na frýdeckém ledě v úterý v 18 hodin.

JIŘÍ HORÁK