Vsetín byl v minulé sezoně nováčkem a jen těsně proklouznul do play-off, kde však skončil hned ve čtvrtfinále. Letos mají Valaši větší ambice a stejně jako Prostějov by rádi prošli do semifinále.

„Máme postupné cíle. Vloni jsme byli v play-off, letos se chceme dostat mezi čtyři nejlepší týmy,“ potvrzuje vsetínský sportovní manažer Radim Tesařík.

Velkou sílu i ambice Vsetína vnímá také prostějovský kouč Jiří Vykoukal.

„Jejich cíle jsou nemalé, stejně jako ty naše. Určitě na tom budou líp než v minulé sezoně a budou patřit k favoritům soutěže,“ nepochybuje Vykoukal.

Jeho tým bude v sobotu čelit několik známým tvářím. Vsetín v létě posílili Peter Mikuš, Vít Jonák, Roman Rác, Antonín Pechanec nebo Luboš Rob, dále Vsetín získal dva Finy, jednoho Kanaďana a jednoho Bělorusa.

"Myslím, že se jim podařilo poskládat čtyři lajny plus extra hráče navíc. Mají dobrou obranou i gólmany,“ všiml si trenér Jestřábů.

Podle Vykoukala je vstup do nového ročníku důležitý, ale význam prvního zápasu kouč Hanáků nepřeceňuje.

„Vstup důležitý je, ale důležitější bude, jak na tom budeme po základní části. A tam je prvním cílem se dostat do play-off. Jdeme do sezony s pokorou a respektem. Vnímáme sílu soupeřů a nic nepodceníme,“ ujišťuje Vykoukal.

Ten cítí velké natěšení hlavně u starších hráčů, pro které je letní příprava už spíše jen povinnou rutinou.

„Jsem rád, že přípravu máme za sebou a už se začne něco dít. Kluci, především ti starší, už jsou nažhavení. Ta letní příprava už pro ně není taková. Máme úzký kádr, tak si přeji, aby kluci nebyli zranění a herně se chytli od začátku sezony,“ podotkl Jiří Vykoukal.

Utkání se Vsetínem začíná v 18 hodin, pokladny se vzhledem k vyššímu zájmu fanoušků otevřou již v 16.30.