Hned úvodní třetina ukázala, jak vyrovnané bude toto čtvrtfinále. Oba týmy vtrhly do zápasu ve vysokém tempu. Srdce každého hokejového fanouška muselo plesat radostí z pohledu na led. Jestřábi v novém složení po příchodu Zdenka Novosada do první lajny okamžitě po úvodním buly tlačili na soupeřovu bránu. Duba ani Šebek se ale neprosadili. Prvních pět minut patřilo Černému a Novosadovi, postupně vymýšleli nejrůznější útočné akce. Karviná vypadala chvilkami bezbranná, ale ostřílení borci v týmu hostů se vydali na útočnou výpravu. Luka z pravé strany kluziště přihrával rozjetému Ivanovi a ten trefil odkrytou klec.

Třináct sekund po brance, ale přišlo vyloučení karvinského Blatoně. Trenér Zachar poslal na led nejlepší možnou pětku – Novosada, Dubu, Kotáska, Černého a Jedličku. Jestřábi si soupeře rozebrali, Černý vypálil od modré a Jedlička tečoval za záda Iláše. Bylo srovnáno. I nadále se pokračovalo ve vysokém tempu. To jakoby více vyhovovalo Prostějovu, který se postupně dostal do několika velkých šancí, ty však končily na Ilášovi nebo nepřesností domácích střelců. Handl i Šebek zahodili vyložené příležitosti.

„Myslím si, že jsme si svoji šanci prohospodařili právě v první třetině. Nedokázali jsme dát důležitý gól. Příležitosti jsme k tomu měli," smutně konstatoval trenér Prostějova Petr Zachar.

Druhá část přinesla o poznání klidnější hokej. Obě mužstva jakoby se zalekla a začala brzdit. Karviná ale přesto měla trošku navrch a dělala domácím zásadní problémy. Luka hned z počátku druhé dvacetiminutovky protáhl Ondřeje Raszku. Právě s ním stál a padal domácí úspěch a prostějovský brankář to zvládal skvěle. Na druhé straně se dostali do velkých šancí Černý a Berčák, ale ani jeden nemířil přesně.

Vyrovnaný stav vydržel až do třetí části, i v té byli o krok lepší hosté. Samiec sám u Raszkovy tyče promáchl jasný gól. Domácí i přes podporu fanoušků nedokázali navázat na první třetinu. Začaly se hromadit i tresty, ale tentokrát zvládali Jestřábi svá oslabení bravurně. A ještě lépe se předvedl Raszka, který celkově zlikvidoval pětapadesát střel. Muselo se pokračovat prodloužením.

„Ve druhé a třetí třetině nás Karviná přehrávala. Hlavně nás přestřílela. My jsme to sice dotáhli až do prodloužení a bojovali jsme, ale byla přece jen o krůček lepší," přiznal Zachar.

Hrdinou zápasu se nakonec stal vítěz kanadského bodování základní části Marek Ivan. Ten se uvolnil a dokázal přesně zakončit těsně před Raszkou. Karviná získala cenný domácí skalp Jestřábů a ujala se vedení v sérii 1:0.

„Myslím si, že zápas byl velice kvalitní. Stalo se to, co jsem čekal, domácí nastoupili úplně jinak než v posledním klání základní části. Hráli dobře v obraně, skvěle jim zachytal gólman, dvě třetiny jsme jen do něj bušili a on vše chytal. Byla to dřina, ale myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát, o kousíček jsme byli lepší. Jednalo se však pouze o první zápas a série bude ještě dlouhá," okomentoval první duel série karvinský kouč Aleš Flašar.

„Jsem spokojený s hrou v oslabení. Na Raszku šlo padesát sedm střel a dostal jen dva góly. Sice branka v prodloužení byla nemastná neslaná, ale celý zápas nás držel. Musíme se dál soustředit na obranu a oživit útok. Přechod jeden na jednoho, to chybělo i těm starším. Snad jen Michal Černý to zvládl. Musíme do toho dát bojovnost. Stále je to hratelné," myslí si Petr Zachar.

LHK Jestřábi Prostějov – SK Karviná 1:2(1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Jedlička (Černý, Novosad) – 7. Ivan (Luka, Mikšan), 57. Ivan (Javín, Kowalczyk). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Počet diváků: 1459.

LHK Jestřábi Prostějov: Raszka – Kaluža, Kumstát, Jedlička, Tomiga, Arnošt, Jirák, Finkes – Duba, Novosad, Kotásek, Černý, Šebek, Ševčík, Stráněl, Handl, Novák, Kryl, Berčák. Trenér: Petr Zachar.

SK Karviná: Iláš – Zajac, Saliji, Badžo, Samiec, Blatoň, Krause, Flašar, Miczek, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Ivan, Javín, Vnenk, Luka, Sznapka, Nystedt, Zuber. trenér: Aleš Flašar.