Jestřábi sice měli postup mezi nejlepších osm celků již zajištěn, hráli ovšem o konečné umístění a o to, s kým se ve čtvrtfinále utkají. Nakonec na ně vyšel Vsetín – druhý tým tabulky.

„První dvě třetiny jsme sice měli šance, ale nebylo to odbojované. Věřím tomu, že si tým v play-off uvědomí, že bez vyhraných soubojů, zblokovaných střel, bojovnosti a správného vracení se nemůžeme uspět,“ hodnotil utkání s Porubou prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Jeho tým prohrával po dvou třetinách 0:2. Poslední část pak začali Jestřábi náporem, který vyústil v kontaktní branku Lukáše Žálčíka.

„Jsem rád, že mi to tam padalo. Škoda jen, že se mi dvakrát vrátila angína, která mě vyřadila na jedenáct zápasů,“ hodnotil své střelecké výkony v sezoně Žálčík.

Jenže hosté opět odskočili na rozdíl dvou branek. Hanáci sice opět snížili, čtyři minuty před koncem měli dokonce dvojnásobnou početní výhodu, na vyrovnání to však nestačilo.

„Třetí třetinu jsme se snažili přepnout na jinou rychlost. Bohužel po nešťastném odrazu nám soupeř opět odskočil. Měli jsme ještě na konci přesilovou hru, tu jsme ale sehráli tragicky. Zkusíme to více nacvičit, i když to na trénincích děláme,“ řekl Vykoukal.

I když to dlouhou dobu vypadalo, že Jestřábi se ve čtvrtfinále utkají s první Jihlavou, nakonec na ně vyšel Vsetín.

„Mají skvělé fanoušky. Doufám, že přijdou lidé i v Prostějově. Jsou velmi kvalitní a mají bruslivé čtyři lajny, což koneckonců potvrdili v základní části. Pamatuji si, že minulý rok si nás v play-off přáli. Nyní se jim to vydařilo. My se připravíme, co nejlépe to půjde, a uvidíme, jak to dopadne,“ řekl trenér Vykoukal.

„Bude to vyrovnané a hrozně těžké. Strašně se na to těšíme. Teď nadešel ten moment, kvůli kterému celou sezonu dřeme,“ okomentoval čtvrtfinálového soupeře Žálčík.

Jestřábi vstoupí do play-off v pátek na Valašsku. Druhé střetnutí se odehraje o den později. Doma se představí v úterý a ve středu.

LHK Jestřábi Prostějov – HC RT TORAX Poruba 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 41. Žálčík (Starý), 45. V. Meidl (Pšenička) – 14. Guman (Baláž), 32. Guman (Urbanec), 43. T. Jáchym. Rozhodčí: Dědek, Koziol – Rožánek, Bubela. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 1297.
Prostějov: Neužil (21. Huf) – Mikliš, Žovinec, Bažant, Čáp, Husa, P. Krejčí, D. Kolář, Chujac – Nouza, Pšenička, L. Volf – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Krejčiřík, Prokeš – V. Meidl, Venkrbec. Trenér: Jiří Vykoukal.
Poruba: Kůdela – Mamajev, Ovčačík, Šnajnar, Urbanec, Padrnos, Pastor – Kanko, Vymazal, Ďurač – Illéš, Hudeček, Guman – Ollender, T. Jáchym, Baláž – Alexejev, Häring. Trenér: Miloš Holaň.

JIŘÍ HORÁK