Dalo by se říci, že sotva vyjeli Jestřábi na led, už prohrávali 2:0. Hned po 11 sekundách hry a z první střely na branku překonal Kantora bekhendovou střelou pod horní tyčku Jan Wasserbauer. Hororový začátek měl však pokračování, protože po dalších osmnácti sekundách se z druhé střely k tyči prosadil Tomáš Bartejs.

Prostějov se po této studené sprše ale rychle oklepal, těsně za modrou se dostal puk k Danielu Kolářovi, jenž neváhal, zavřel oči a jeho bombu zastavila až síť za brankářem Svobodou. Po divokém začátku se hra uklidnila a do konce třetiny si žádný z týmů vyloženou gólovou příležitost nevypracoval. „Nevím, jestli jsme ještě těch prvních třicet sekund zápasu stáli při hymně. Každopádně musím před hráči smeknout, že se nás takový start rychle nepoložil, naopak," řekl prostějovský trenér Přecechtěl.

Tlak se Prostějovu vyplatil

Druhou třetinu začali lépe domácí, šance si vytvořil střílející Káňa, jehož pokus taktak udržel třebíčský brankář na čáře. Aktér předchozí střely pak ujížděl s Moskalem dva na jednoho, svou akci ale překombinovali.

Vzrůstající tlak se Prostějovanům vyplatil, a to zásluhou hokejové parády Jana Rudovského. Ten si navedl puk od mantinelu až mezi kruhy, přičemž se efektivní stahovačkou zbavil jednoho z třebíčských obránců a svou krasojízdu napříč pásmem zakončil střelou pod horní tyčku.

Vyrovnávací branka hosty z Třebíče nakopla a ti prakticky až do konce třetiny nepustili Jestřáby z obranného pásma. Zejména po dvou Zohornových střelách byl brankář Kantor rád, že neinkasoval.

Poslední třetina bez branek

Třetí třetina už žádnou branku nepřinesla, i šancí bylo poskromnu. A když v posledních minutách utkání nevyužili Jestřábi přesilovku, dostal se zápas do prodloužení.

V prodloužení se ihned po minutě a půl rozhodlo. Jakub Šlahař zkusil své štěstí táhlou střelou od křídla a ta doslova vymetla všechny pavučiny, které v rohu branky třebíčský Svoboda měl. Jestřábi tak brali dva body, jejich třebíčský soupeř o bod méně.

„My jsme s jedním bodem z venku spokojeni, věděli jsme, že je Prostějov silný a myslím si, že remíza byla zasloužená. V prodloužení se už pak štěstí přiklonilo k Prostějovu, kdy to jejich hráč perfektně vymetl," hodnotil zápas třebíčský kouč Martin Sobotka.

„Samozřejmě to nebylo žádné výstavní utkání, byla to opět dřina a rozhodovala bojovnost. V prodloužení se pak štěstí přiklonilo k nám a získali jsme dva body, čehož si nesmírně cením," byl spokojený Kamil Přecechtěl.

LHK Jestřábi Prostějov – SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 PP (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 5. D. Kolář (Venkrbec), 34. Rudovský (Venkrbec, Luňák), 62. Šlahař (Protivný) – 1. Jan Wasserbauer (Dolníček), 1. Bartejs (Kristl). Rozhodčí: Z. Kubičík – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1492. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – D. Kolář, T. Kvapil, Protivný, A. Holík, Šafář, V. Zadražil – Venkrbec, Fiala, Luňák – Rudovský, Moskal, J. Káňa – M. Novák, L. Krejčík, Šlahař – Půhoný, Švec, Korhoň. Trenér: Kamil Přecechtěl.
SK Horácká Slavia Třebíč: D. Svoboda – Lojek, Bartejs, Čejka, J. Zdráhal, Niko, Přibyl, Schejbal – Paták, Dolníček, Kusko – T. Havránek, Čech, Jan Wasserbauer – Milfait, Kristl, Dymáček – Juráň, R. Zohorna. Trenér: Martin Sobotka.