„Potřebujeme získat tři body a dostat se Mostu v tabulce na dostřel," prozradil jasný cíl pro středeční duel nový hlavní kouč Prostějova Petr Zachar.

Ten se také v úterý sešel se svým novým asistentem Jiřím Vykoukalem a rozdělili si své kompetence.

„Jiří Vykoukal jako sportovní manažer chodil na tréninky spíše sporadicky, když už ale došel, tak si dělal poznámky a potom radil obráncům. V úterý jsme si tedy odsouhlasili, že navážeme na naši loňskou spolupráci. To znamená, že Jirka se bude starat právě o obránce a já povedu útočníky," nastínil rozdělení rolí na prostějovské lavičce Zachar.

Útočníci dělají prostějovskému lodivodovi největší vrásky. V posledním zápase s Kadaní nedali ani jeden gól, jak se z této situace dostat nyní musí řešit právě kouč Zachar: „Věnovali jsme se tomu na úterním tréninku. Jde především o chození do brány a clonění. Snad už to konečně zlomíme a góly nám začnou padat," přeje si staronový trenér.

SOUVISEJÍCÍ: Tomáš Sršeň končí u Jestřábů, nahradí jej Zachar s Vykoukalem

Příchod nových hráčů

Společně s novou trenérskou dvojicí se u týmu ukáží další nové tváře. Klubový web už předem avizoval dohodu o střídavých startech s Davidem Ciencialou a Alešem Padělkem. „S touto dvojicí nemůžeme do dnešního zápasu počítat. Cienciala má reprezentační povinnosti u dvacítky a Padělek nemůže hrát, kvůli kvótě tří hostujících hráčů," objasnil situaci Petr Zachar a také prozradil možný příchod dalších dvou jmen: „Nyní jednáme o příchodu dvou hráčů, kteří by se mohli už ve středu do zápasu zapojit. Jedná se o Patrika Husáka, který by měl vyztužit naši obranu a jednoho útočníka. Jeho jméno však ještě nechci zveřejňovat, protože je vše stále v jednání."

Další změnou v prostějovském týmu je určení gólmanské jedničky.

„Momentálně neuvažujeme o střídavém nasazování brankářů. Chytat bude Juraj Šimboch," řekl Petr Zachar.

Zápas s Mostem začíná dnes v 18 hodin a odstartuje éru Petra Zachara jako hlavního kouče Jestřábů.