Zatímco před dvěma týdny to vypadalo, že se kluby na převodu domluví, později donedávna předseda Jestřábů Michal Tomiga smlouvu napadl. Jeho nástupce ve funkci Vladislav Odstrčil však od té doby mlčel až právě do úterka. Vyrojily se navíc spekulace, že Prostějov může znovu přijít o prvoligový hokej.

"Během jednání naší vyjednávací skupiny s městem a SK nám bylo pokaždé řečeno něco jiného. Několikrát tu proběhlo tvrzení, že jsme se domluvili, pak bylo vše jinak. Byl zde pak tlak na mou osobu, abych smlouvu podepsal," vyjádřil se.

Odmítl zároveň, že by se smlouvy jednali také licence pro WSM ligu, tedy A týmu. "Ten si řídí a financuje pan Luňák. Je zde ale možnost, že by junioři po možném přestupu hráli krajskou ligu pod hlavičkou SK," uvedl Vladislav Odstrčil, který podle tvrzení na webu smlouvu s konkurencí označil za výrazně nevýhodnou pro Jestřáby a tudíž nepřijatelnou. Stejně jako o tlaku ze strany města, médií a konkurenčního klubu. Představitelé SK 1913 však jakýkoli tlak na předsedu Odstrčila odmítli.

Stěhování licence?

Bližší informace o tom, proč k odstoupení od smlouvy došlo však Odstrčil nesdělil. Zdroj blízký vedení Jestřábů však potvrdil, že se jednalo o převod licencí.

"Ve smlouvě bylo vše udělané tak, že by museli přejít všichni mládežníci. Kdyby jediný z nich nepřešel, třeba by skončil s hokejem, byl by zde problém. A pro Jestřáby riziko, že by jejich mládež přešla prakticky zadarmo," uvedl muž, který si nepřál být jmenován. Dále navíc přišel s možností, že prostějovští fanoušci přijdou úplně o mužský hokej.

V kuloárech totiž zazněla informace, že by se licence mohla odstěhovat jinam.

"Vypadá to na přesun do Ostravy-Poruby," uvedl zdroj Deníku. Porubě v nedávné době zamítly polské kluby start v tamní extralize. Klub se navíc trvale pohybuje na hraně postupu do WSM ligy, což podporuje spekulace o přesunu licence. Ty nepotvrdil ale ani nevyvrátil generální manažer ostravského klubu Pavel Hinner.

"Nebudu se teď o tom bavit. Něco se povídá a děje, nechci však předjímat. Ve středu bych vám mohl říct víc," uvedl pro Deník.

Nicméně jedna ze spekulací, tedy ta, že pro neexistenci mládeže by prostějovští hokejisté nemohli hrát WSM ligu v úterý padla.

"Licenční řád pro účast ve WSM lize takovou podmínku neobsahuje, převod mládežnických družstev by tak na účast v soutěži neměl vliv," informoval mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund. Organizace už musela letos řešit stížnost Jestřábů na to, že konkurenční klub jim narušil náborovou akci Týden hokeje.

Spory obou klubů se datují do loňského léta. Tehdy opustila Jestřáby část hráčů a trenérů a vznikl nový klub, SK Prostějov 1913. Oddíly se posléze přely o prostor na ledu, později ale také o finance. O jejich část, z městského rozpočtu, Jestřábi po posledním zastupitelstvu přišli kvůli tomu, že jak na dřívějšího předsedu, tak na toho nynějšího jsou uvaleny exekuce. Kvůli jejich údajnému zatajení při žádání o dotace už magistrát také na Michala Tomigu podal žalobu. V posledních týdnech se pak přidaly také spory ohledně smluv, které měly s konečnou platností mládež převést do novějšího z klubů. Jak to ale vypadá, k převodu nakonec v dohledné době nedojde a ani jedna ze stran nevylučuje soud.