„Byl to zápas všech hráčů, ale když je jedna lajna schopná vstřelit tolik gólů, je to jenom dobře. Šance si vytvářeli i v minulých zápasech, akorát je neproměňovali. Teď je důležité, aby byli konzistentní a začali si věřit v koncovce,“ nechal se slyšet kouč Jestřábů.

Jeho svěřenci vstoupili do zápasu lépe a brzy šli do vedení po trefě Švarce. Ve 13. minutě ale domácí potrestali vyloučení Rudovského a začínalo se od začátku. Ve druhé třetině se Jestřábi ujali vedení opět, když v přesilovce dorazil Venkrbcovu střelu Luňák. V polovině utkání se pak prosadil Dvořáček a hosté vedli o dva góly.

Ve 49. minutě se domácí vrátili do zápasu, když se trefil Pořízek, ale o minutu a dvacet vteřin později Prostějov soupeři znovu odskočil zásluhou Venkrbce. V 54. minutě pak Hanáci utkání definitivně rozhodli. Venkrbec nahrál Dvořáčkovi před prázdnou branku a mladý útočník dal svůj druhý gól v zápase.

„To bylo klíčové. Dokázali jsme odskočit znovu na rozdíl dvou a tří branek a navíc jsme dali krásné góly po pěkných kombinacích. Pro závěr zápasu nás to uklidnilo,“ cítil trenér Vykoukal, který se obával, aby snížení soupeře nenakoplo.

„Už jsme to zažili v opačné roli se Vsetínem, kdy jsme se dokázali takto vrátit do zápasu. Když snížíte, najednou je vás plný led, máte lehké nohy a začnete si věřit,“ věděl Vykoukal.

Až na tento moment ale měl jeho tým duel pod svou kontrolu.

„Odehráli jsme velice dobrý zápas. Hráči byli organizovaní. Každý si plnil, co měl. Myslím, že i ty zápasy předtím jsme odehráli velice dobře, akorát jsme nebyli schopni protrhnout tu střeleckou nemohoucnost,“ poznamenal Vykoukal.

Na výkon v Havířově mohou prostějovští hokejisté navázat v sobotu, kdy na jejich led dorazí třetí tým soutěže České Budějovice.

AZ RESIDOMO Havířov – LHK Jestřábi Prostějov 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Sikora (Matai, Krisl), 49. Pořízek (Baláž) – 6. Švarc (Žovinec, Voženílek), 24. L. Luňák (Venkrbec, A. Holík), 31. Dvořáček (Mikliš), 50. Venkrbec (Mikliš, Luňák), 54. Dvořáček (Venkrbec). Rozhodčí: Doležal, Veselý – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 1846.

Havířov: Bláha – Krisl, Dudek, Postnikov, Drtil, Chroboček, R. Havel – Fronk, Matai, Sikora – Tomi, Rác, Kalus – Beránek, Pořízek, Gřeš – Kanko, Cihlář, Baláž. Trenér: Martin Janeček.

Prostějov: Neužil – Žovinec, Mikliš, Havlík, Kolář, Horyna, Holík – Rudovský, Divíšek, Nouza – Fiala, Hozák, Švec – Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Zabloudil, Voženílek, Švarc. Trenér: Jiří Vykoukal.