Hned zkraje první třetiny se pustili Prostějovští do útoku
a snažili se protlačit puk za Tihlářova záda. Jurík ani Duba však nebyli úspěšní.

Zápas pokračoval v ostrém tempu. Přes několik šancí z obou stran odcházely týmy do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

Na začátku druhé třetiny se Jestřábi poprvé trefili. Ve vlastním oslabení využil Belay přihrávku od Kučery
a přehodil si obránce Lhotského, pak už jistě zakončil.

Hanáci na ledě přímo dominovali. Ve třicáté minutě zkusil Slavík propálit Kociána od modré čáry a povedlo se. Kotouč však včas uklidil obránce Antončík.

Třetí dvacetiminutovka přinesla pěstní souboj mezi několika dvojicemi hráčů
a sudí musel vylučovat. Jestřábi ale získali výhodu, hráli 4:3 a přesilovku také využili. Vladimír Stejskal dal rozhodující branku.

Hosté stále tlačili, ale i Poruba si vytvářela šance. Šindelářovu ránu tečoval Král a snížil na 2:1.

Svěřenci trenéra Sršně atakovali Kociána až do konce zápasu, ale branku už dát nedokázali. Prostějov má tak první turnajový úspěch.

„Zápas byl odehraný ve vysokém tempu. Poruba nám byla výborným soupeřem. V první třetině nám ještě dělala problémy, ale v té druhé jsme se dostali z jejich sevření. Potopily ji vlastní chyby a nedisciplinovanost, okomentoval zápas prostějovský kouč Málek a neopomněl pochválit své svěřence:

„Jsme spokojeni, protože to kluci ubojovali. Bohužel jsme měli víc šancí a nedokázali jsme dát tolik branek. Belay dokázal svým důrazem vstřelit branku i v oslabení a Stejskal pohotově dorazil puk. Musím pochválit i Ondru Kociána, který předvedl
v bráně výborné zákroky."

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – HC RT TORAX PORUBA 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 22. Belay (Kučera), 43. Stejskal (Kořínek) – 48. Král (Šindelář, Seidler), Rozhodčí: Mikula – Řezáč, Rožánek. Vyloučení: 9:9 Využití :1:0 V oslabení: 1:0.

Poruba: Tihlář – Šindelář, Hruzík, Lhotský, Prokop L., Slavík, Vajda, Axman, Dusík – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Piják, Zachar, Chaloupka – Král, Vidlák, Kysučan. Trenér: Tomáš Sršeň.

Prostějov: Kocián – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Kolibár, Jedlička, Knesl, Malý, Švaříček, Kaluža – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Duba, Jurík, Luňák, Coufal, Venkrbec, Kryl, Stejskal. Trenér: Josef Málek.