„Zápas to byl pro oba týmy těžký, protože se pohybujeme v tabulce tam, kde ani jeden z nás nepatří. Obě strany pak v zápase podávaly solidní výkony, ale trápily se v koncovce, čemuž odpovídá i skóre," říkal po zápase kouč Jestřábů Aleš Totter.

Ač v tomto zápase příliš gólů nepadlo, ten první se na svět vyklubal už poměrně brzy. A postarali se o něj Jestřábi. Na začátku deváté minuty se puk po střele Buriana odrazil od Hufova betonu přesně na hokejku Romana Vlacha a ten pohotově zakončil.

Domácí pak vyrovnali ještě v téže dvacetiminutovce. Petr Mrázek, který ještě v minulé sezoně hájil prostějovské barvy, se osmnáct sekund před první sirénou postavil k nařízenému trestnému střílení a neomylně zakončil.

Prostějov Opavu dlouho trápil, ale v posledních dvaceti minutách hry inkasoval tři branky. Martin Hirsch
Na druhou ligu nikdy nezapomenu, priority se už ale změnily, říká Martin Hirsch

Další gól už pak ale v celé základní hrací době nepadl, a tak se šlo do prodloužení. A v něm byli lepší Hanáci. Přesně minutu před čtvrtou sirénou si mezi sebou několikrát vyměnili puk Tomáš Jáchym s Romanem Vlachem a druhý jmenovaný nakonec bombou k tyči rozhodl o tom, že si jeho tým odvezl ze zimního stadionu Luďka Čajky bod navíc.

„První třetina byla dobrá. Měli jsme v ní super pohyb. Ve druhé pak byl lepší soupeř a třetí byla o jednom gólu, který však nepadl. Pak jsme v prodloužení sice nevyužili přesilovku, ale po jejím skončení se nám to tam otevřelo a dali jsme vítěznou branku," pokračoval prostějovský lodivod.

„Jsme rádi, že jsme nakonec v prodloužení vyhráli. Věřím, že nám to dodá tolik potřebné sebevědomí," dodal.

I přes výhru se ale prostějovský tým usadil s šesti body na poslední příčce Chance ligy. Těšit může prostějovskou střídačku pouze to, že stejný bodový zisk mají týmy od čtrnáctého až po deváté místo. Šéf jestřábího hnízda ale stále neztrácí potřebný optimismus.

Červené karty v utkání Vrahovice - Vícov
Čtyři góly a čtyři červené. K vidění bylo i násilné stažení protihráče za krk

„Když budeme hrát tak, jako dnes, budou nám výhry přibývat a tabulkou budeme stoupat," věří.

A první pokus o odraz ode dna budou mít prostějovští hokejisté už v sobotu 1. října, kdy je čeká na domácím ledě derby proti šumperským Drakům. „Po výhře se nám půjde do derby určitě lépe, ale to budeme muset teprve potvrdit na ledě. Doma budeme chtít jednoznačně vyhrát," uzavřel Aleš Totter.

PSG Berani Zlín - LHK Jestřábi Prostějov 1:2p (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Mrázek (TS) – 9. Vlach (Burian, P. Machač), 64. Vlach (T. Jáchym). Rozhodčí: Jechoutek, Čáp - Komínek, Maňák. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2152.

Zlín: Huf – Husa, Bartko, Novotný, Gazda, Zbořil, Bukač, Suhrada – Gago, Kindl, Mrázek – Ondráček, Honejsek, Pospíšil – Kubiš, Hejcman, Frömel – Chludil, Illéš, Köhler. Trenér: Rostislav Vlach.

Prostějov: Pavelka (47. Němeček) – Valenta, Poledna, Staněk, Malák, Pěnčík, Zajíc – Jiránek, Jáchym, Jandus – Ostřížek, Burian, Machač – Jansa, Vlach, Slanina – Dubský, Venkrbec, Maruna. Trenér: Aleš Totter.