Prostějov přijel do Benátek s jednou velkou změnou. Do brány se místo typické jedničky Kantora postavil Jakub Neužil, pro kterého to tak byly první minuty v novém ročníku WSM ligy.

A k jeho nevoli musel už v páté minutě lovit puk ze sítě, když vedle něj zůstat ležet kotouč na brankovišti, který doklepl Jan Víšek. V patnácté minutě to už bylo o dvě branky. Prostějovské obraně ujel Adam Dlouhý, položil si Neužila a pohodlně zakončil.

Jestřábi se snažili i přes ztrátu dvou gólu hrát trpělivě, což se jim vyplatilo. Nejdříve se prosadil Lubomír Korhoň, jenž dorazil vlastní střelu, a těsně před sirénou pak Tomáš Protivný. Ten si dle svého zvyku sjel v přesilové hře ke kruhům a tvrdou ranou zakončil k tyči.

„V první třetině nám domácí dali ze tří šancí dvě branky. V průběhu zápasu jsme se zklidnili, začali jsme více tvořit. Zlepšili jsme se i v počtu střel, samozřejmě z toho plynuly šance a nám se podařilo vyrovnat," řekl pro web Benátek nad Jizerou prostějovský kouč Kamil Přecechtěl.

Třetí třetina přinesla dvě branky na obou stranách. V 48. minutě se prosadil benátský Lukáš Volf, na něhož však po deseti minutách hry reagoval Patrik Moskal. Zápas tak směřoval do prodloužení a následně do samostatných nájezdů, ve kterém byl jediným střelcem Jiří Půhoný. Jestřábi tak brali z Benátek nad Jizerou dva body.

"V poslední třetině a prodloužení to už byl vabank. Bylo to vyrovnané a velice slušné prvoligové utkání. Oba dva týmy předvedly kvalitní výkony," zhodnotil zápas Přecechtěl.

Spokojený byl i jeho protějšek Jiří Čelanský. „Za šedesát minut nemám našim hráčům co vytknout, protože to bylo odbojované. Hrajeme i dobře do systému, ale bohužel zápasy ztrácíme v prodloužení nebo v nájezdech," mrzelo ho.

Benátky nad Jizerou – Prostějov 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 – 0:0)

Branky: 5. Víšek, 15. A. Dlouhý, 48. Volf – 35. Korhoň, 40. Protivný, 58. Moskal, rozhodující sam. nájezd Půhoný. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 336.

HC Benátky nad Jizerou: Tarkki (Stejskal) – Husa, Kolmann, Kalina, Havlín, Mikliš, Kočí – Hrníčko, Plodek, J. Havel – Ordoš, Hrabík, Víšek – Ďurač, Prokeš, A. Dlouhý – Bělohorský, Volf, Bittner. Trenér: Jiří Čelanský.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Kantor) – T. Kvapil, A. Holík, D. Kolář, Protivný, V. Zadražil, Šafář – Rudovský, Venkrbec, Luňák – Korhoň, Moskal, M. Novák – Půhoný, J. Káňa, L. Krejčík – Augustin, Hozák, Švec. Trenér: Kamil Přecechtěl.