„Je to pro nás ztráta, protože bychom rádi využili tu možnost skončit do čtvrtého místa. To utkání nemělo takové tempo. Bylo vidět, že Ústí už o nic nehraje a my máme jisté play-off,“ okomentoval porážku 2:4 trenér Prostějova Jiří Vykoukala.

Navzdory prohře jeho svěřenci stále drží čtvrté místo, ale pátý Přerov má stejný počet bodů a zápas proti Slavii k dobru. Do konce základní části Prostějov odehraje ještě dva zápasy. Ve středu s Karlovými Vary a v sobotu v Kladně.

Na ledě dvanáctého Ústí Prostějov po dvou třetinách prohrával 0:1, ale ve třetí části dokázal skóre otočit. Nejprve se trefil Rudovský, jenž se dostal k puku díky bojovnosti Venkrbce a při přečíslení dva na jednoho přesnou střelou vymetl růžek soupeřovy branky.

V 52. minutě šli Jestřábi do vedení. Luňákova individuální akce sice gólem neskončila, ale gólmanem vyražený puk dorazil do branky Radek Prokeš.

Vedení však hosté udrželi jen necelé čtyři minuty. Při přesilové hře vystřelil od mantinelu Bernad a puk zapadl za Neužilova záda. Za další minutu a půl pak vrátil vedení Ústeckým David Merta a tříminutovku hrůzy uzavřel brankou na 4:2 Severa.

„Bylo to spíš vyrovnané utkání, možná jsme měli víc šancí než soupeř. Za stavu 2:1 přišlo vyloučení a pak jsme udělali ještě jednu chybu. Musíme si ty chyby rozebrat. Už se nám několikrát letos stalo, že se ten zápas rozhodl během několika minut,“ všímá si kouč Vykoukal.

HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 39. Severa (Vágner, Roubík), 56. Bernad (Brož, Merta), 57. Merta (Volf), 58. Severa (Roubík) – 42. Rudovský (Venkrbec), 52. Prokeš (Luňák). Rozhodčí: Valenta, Grech – Bosák, Coubal. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 547.

Ústí nad Labem: Dlouhý – Zdvořáček, Weinhold, Vágner, Bernad, Brož, Mlčoch – Volf, Gengel, Jandus – Smolka, Krliš, Roubík – Davídek, Najman, Pšenička – Markulinec, Severa, Merta. Trenér:
Prostějov: Neužil – Kolář, Žovinec, Havlík, Rašner, Drtina, Mikliš – Starý, Divíšek, Nouza - Luňák, Venkrbec, Cetkovský - Dvořáček, Král, Rudovský - Švec, Meidl, Prokeš - Zabloudil. Trenér: Jiří Vykoukal.