Hanáci vlétli do zápasu sice s velkou chutí, ovšem skórovat se jim podařilo až na začátku třetí třetiny, když si svoji premiérovou branku za Jestřáby připsal Kryštof Ouřada. Ten pouze korigoval na 1:4.

Jinak celý zápas kontrolovali domácí, kteří v poslední části přidali ještě dvě branky.

Mezi dvacítkou Jestřábů se objevili i čtyři odchovanci prostějovského hokeje – obránci Petr Krejčí, David Brančík a útočníci Adam Popelka a Jiří Peštuka, ten však hokejově vyrůstal především v Olomouci a Chomutově.

Prvně jmenovaný nastupoval již minulou sezónu, ve které si svými výkony vybojoval smlouvu na roky následující.

Brančík od roku 2014 hraje v Americe a mladý Popelka se po angažmá v mládežnických kategoriích brněnské Komety snaží prosadit do dospělého hokeje.

„První zápas za muže se mi hrálo dobře a užil jsem si jej. Je to podobné tempo jako v extralize juniorů, ale jde o mnohem silovější a chytřejší hokej. Jsem rád, že jsem dostal hodně prostoru, jen je škoda, že jsme nevyhráli,“ komentoval osmnáctiletý forvard svou premiéru v dospělém hokeji.

Odveta je plánovaná na 23. srpna na 17.00 na prostějovském ledě. Do té doby však Jestřábi odehrají ještě tři utkání – dvě venku, jedno doma. První domácí zápas tak čeká svěřence Jiřího Vykoukala 15. srpna od 18.00 s Třebíčí.

GKS Tychy - LHK Jestřábi Prostějov 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Kotlorz (Galant), 19. Szczechura (Pociecha, Cichy), 30. Kotlorz (Galant, Witecki), 37. Szczechura (Pociecha), 49. Komorski (Klimenko), 59. Michael Cichy (do prázdné branky) - 41. Ouřada (Krejčí).

Tychy: Murray - Kotlorz, Novajovsky; Jeziorski, Galant, Witecki - Pociecha, Ciura; Mroczkowski, Cichy, Szczechura - Yeronau, Akimoto; Klimenko, Komorski, Samusenko - Kolarz, Bryk; Kogut, Rzeszutko, Bagiński. Trenér: Andrei Gusow.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil - Husa, Krejčí, Krejčík, Chlán, Ouřada - Novotný, Březák, Žálčík, Novák, Chlouba - Mrázek, Chujac, Luňák, Meidl, Jandus - Brančík, Hrníčko, Popelka, Peštuka. Trenér: Jiří Vykoukal.

Autor: Jiří Horák