Prostějovské mužstvo muselo řešit také zranění dvou klíčových hráčů. Zdeněk Novosad má přetržený křížový vaz a obránce Kolibár si zlomil předloktí, a proto musela v dresu Jestřábů nastoupit nová posila útočník Martin Kotásek. Ani on však nedokázal zajistit Jestřábům výhru.

Hned v úvodní třetině se nováček v prostějovských barvách představil gólem. Kotásek zpracoval Krylovu přihrávku a dokázal si udělat prostor mezi domácími obránci a zakončit nad Šrámkovu lapačku. Hosté i nadále hráli aktivně a udržovali si svou převahu. Handl vypálil do prázdné branky, ale v poslední chvíli gólu zabránil domácí obránce, který do střely skočil. Další šance Prostějova už končily na novojičínském brankáři Šrámkovi. Na konci první části se několika zákroky blýskl i Adam Vrba.

Začátek druhé dvacetiminutovky se lépe podařil hostujícímu celku. Největší příležitost si vytvořil Šebek, ale svůj únik nedokázal využít. Vzápětí se na druhé straně prosadil Nový Jičín. Hruška přihrál Skalošovi a ten posunul na Petra Macháčka, který se nemýlil. Vyrovnávací branka domácí tým nabudila a ten se pevně chopil otěží zápasu. Kabeláč netrefil prázdnou Vrbovu branku. Prostějov jakoby zaspal a jen se štěstím skončila druhá třetina nerozhodným skóre 1:1.

Poslední dvacetiminutovka začala aktivnější hrou Nového Jičína. Prvních pět minut se musel Vrba ve své bráně pilně činit. Jestřábi se do větší šance dostali až v padesáté minutě. Šebek se probojoval před Šrámka, ten dokázal i vleže gólu zabránit. Podobně dopadl i Finkesův pokus. Konec zápasu již patřil domácímu mužstvu, které si vytvořilo několik velkých šancí. Vašuta, Uhlár, Kabeláč i Škumát ztroskotali na Adamovi Vrbovi. Zlomovým okamžikem se stalo vyloučení prostějovského obránce Kaluži. Následné přesilovky okamžitě využil Martin Andrýsek. Hosté chtěli v závěru klání za každou cenu dorovnat a tak zkusili hru bez brankáře. Andrýsek se ale prosadil po druhé a uzavřel tak stav na 3:1 pro Nový Jičín.

„Náš výkon byl dobrý, ale nevyšlo nám bohužel zakončení. První polovinu zápasu jsme hráli lepší hokej než domácí. Dali jsme jen jednu branku a několik vyložených šancí jsme nedokázali proměnit, což byl hlavní důvod naší porážky. Nový Jičín v druhé třetině vyrovnal a nabudil se. Na konci jsme dostali smolný gól od modré čáry. I přes prohru jsem s výkonem Prostějova spokojený," řekl po zápase trenér Petr Zachar.

HC Nový Jičín – LHK Jestřábi Prostějov 3:1 ( 0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. Macháček (Skaloš, Hruška), 60. Andrýsek, 60. Andrýsek – 5. Kotásek (Kryl). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

HC Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Gulda, Hruška, Vašut, Fišera, Hradil – Kabeláč, Chvostek F., Škumát – Chvostek M., Macháček, Skaloš – Uhlár, Zedník, Brynecký – Martinčík. Trenér: David Handl.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba – Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes – Kotásek, Handl, Zachar, Duba, Šebek, Černý, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Stráněl. Trenér: Petr Zachar.

TABULKA

Tabulka