Na začátku zápasu se oba celky spíše oťukávaly a poprvé gólově udeřilo na hostující straně. David Vítek vybojoval v rohu kluziště puk, se kterým projel až před bránu a poprvé překonal gólmana Slováka.

Jestřábům chvíli trvalo, než se dostali do toho správného tempa. Mladí Valaši totiž dobře bruslili a drželi s favoritem krok.

Vyrovnání ale přece jen zařídil ten, od kterého se to tak trochu čekalo. Chvíli nato, co vsetínský kotel vyvolal jméno prostějovského kapitána a vsetínského odchovance Lukáše Duby, se jim tento útočník „odvděčil“ gólem na 1:1, když zakončil akci svého parťáka z prvního útoku Davida Šebka.

Od druhé třetiny již měli domácí Jestřábi jasně navrch. Druhé branky se dočkali v přesilovce, když od modré vypálil Halouska a jeho projektyl do sítě dokázal ještě tečovat Jan Kolibár.

Domácí to ještě více nakoplo a na 3:1 zvyšoval po krásné přihrávce Patrika Šebka mladý Martin Kryl.

Jestřábi následně ještě zahodili pár šancí, zejména Jakub Čuřík neměl ten správný střelecký den. Na výsledku to ale žádné negativní stopy nezanechalo. V poslední čtvrtině zvýšil na 4:1 David Šebek, který si gól za svůj výkon rozhodně zasloužil.

„Prostějov byl v zápase konstruktivnější a taky dokázal proměnit své šance,“ hodnotil zápas vsetínský kouč Juraj Jurík.

Domácí kouč Petr Zachar mohl být po další domácí výhře spokojen. „Rozhodně to ale nebylo tak jednoduché, jak si mohl někdo dopředu myslet. Měli jsme vlažný vstup do zápasu, ale od druhé třetiny jsme byli lepší,“ uvedl trenér Jestřábů.

LHK Jestřábi Prostějov – VHK Vsetín 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Duba (D. Šebek, Šimo), 27. Kolibár (Halouska, D. Šebek), 30. Kryl (P. Šebek, D. Šebek), 55. D.Šebek (Šimo, Duba) – 6. Vítek (Lechner). Rozhodčí: Mech – Lukš, Musil. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0.

Prostějov: Slovák – Matoušek, Halouska, Staněk, Doseděl, Peštuka, Kolibár, Jedlička – Šimo, Duba, D. Šebek – Žajgla, Čuřík, Meidl – Bartošek, P. Šebek, Coufal – Kryl, Tomiga, Stráněl. Trenér: Petr Zachar.

Vsetín: Hromada (21.-25. Plšek) – Brynecký, Vaněk, Ševčík, Tesařík, Kajaba, Holík, Vítek, Lechner, Gromus, Plachtovič, Sýs, Slováček, Farda, Pelc, Spitzer, Kapr, Zavrtálek, Žabčík, Zelenka. Trenér: Juraj Jurík.