Zatímco z domácího zápasu s Kladnem by si nějaký bod jistě zasloužili, v Havířově Jestřábi nepodali dobrý výkon.

„Úvod zápasu nám vůbec nevyšel a po individuálních chybách jsme prohrávali 0:2. Takové chyby nás sráží celou sezonu a obzvlášť v zápase, v němž se bojuje o play-off, se jich nemůžeme dopouštět,“ zlobil se trenér Prostějova Jiří Vykoukal v hodnocení pro klubový web.

První třetinu vyhráli domácí 3:0 a bylo vymalováno. Jestřábi přes veškerou snahu prohráli právě rozdílem tří branek.

„Přípravu na utkání jsme měli velmi podrobnou, ale někteří hráči, jako by na ní nebyli. Ve zbývajících minutách tým makal a dřel, ale na domácí už to nestačilo,“ konstatoval Vykoukal.

Havířov po vítězství odskočil Prostějovu na tři body a udělal důležitý krok směrem play-off. „Navázali jsme na ty výborné výkony proti týmům z čela tabulky, a to nám přineslo tři body. Proti Prostějovu se nám to podařilo letos poprvé a o to je to cennější,“ pochvaloval si trenér Jiří Režnar.

Jestřáby nyní čeká sobotní domácí duel s Ústí nad Labem, ve kterém už budou nutně potřebovat bodovat.

„Jestli na play-off máme, nebo ne, se ukáže ve zbývajícíh zápasech,“ má na paměti Jiří Vykoukal.

Hokejisté Prostějova (v bílém) podlehli Kladnu 2:3.
Místo Jágra Plekanec. Jestřábi sahali po bodech

AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. L. Bednář (Bořuta), 9. R. Veselý (L. Bednář), 17. O. Procházka (Rehuš, F. Seman), 32. Bambula (Kotala, L. Bednář), 60. Pořízek (F. Seman, Rehuš) – 28. Prokeš (V. Meidl, Venkrbec), 50. Divíšek (Čáp, Hanták). Rozhodčí: Doležal, Barek – Zídek, Pechánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci:1516.
Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, F. Seman, Kotala – O. Procházka, R. Veselý, Pawliczek – Bambula, Pořízek, Gřeš – L. Bednář, Haas, Maruna. Trenér: Jiří Režnar.
Prostějov: Neužil – Mikliš, Havlík, D. Kolář, Čáp, Husa, P. Krejčí, Žovinec – Nouza, Divíšek, L. Luňák – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Hanták, Pšenička – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec. Trenér: Jiří Vykoukal.