V tabulce nadstavbové části druhé hokejové ligy Jestřábi svého soka bodově dotáhli a zároveň poskočili na pátou příčku.

Zaplněný prostějovský stadion od začátku zápasu sledoval převahu domácích Jestřábů. Ti měli oproti minulému zápasu v Šumperku o tři hráče více, přesto jim to nevyšlo ani na složení třech kompletních útoků.

O to více ale prostějovští hráči bojovali. „Pokud do toho kluci dají srdce, tak se absence některých hráčů vyrovná. A to se přesně stalo, klukům můžu jenom poděkovat,“ prohlásil kouč domácích Petr Zachar.

Jedním z klíčových momentů zápasu byla nevyužita přerovská přesilovka pět na tři, která trvala minutu a půl. Jestřábi se ubránili a první třetina tak skončila bez branek.

„To byl jeden z momentů, které naše mužstvo nakopl. Kluci začali víc bojovat a dali do toho větší srdíčko,“ všiml si Zachar.

„Když nevyužijete přesilovku pět na tři, tak nevyhrajete,“ prohlásil přerovský trenér Lubomír Oslizlo. A jeho slova se naplnila do puntíku.

Dva fíky na začátku druhé třetiny

Domácí předvedli skvělý vstup do druhé části hry. Po minutě a půl otevřel skóre ranou od modré Jiří Paška a tři minuty na to přidal druhou prostějovskou branku v přesilové hře Martin Stejskal.

„Naše góly na začátku druhé třetiny rozhodly. Přerov musel trochu otevřít hru a pak už to šlo nahoru dolů. Myslím, že od druhé třetiny jsme šancí měli víc. Rozhodl šťastný první gól a pak už byla štěstěna na naší straně,“ hledal klíčové momenty Zachar.

Zubři byli do dvou inkasovaných brankách jako opaření. Nebyli schopni vytvořit si pořádnou gólovou příležitost a když už se jim to povedlo, tak byl na místě skvělý gólman Jestřábů.

„Dalibor Sedlář byl dneska stoprocentně jistý a neměl tam žádné zaváhání. Na druhé straně si myslím, že Tihlář jeden z těch prvních dvou gólů mohl chytit,“ všiml si Zachar.

Nula pro Sedláře

Ve třetí třetině již měli Jestřábi jasný cíl neinkasovat a udržet tak velice cenné vítězství. To se jim povedlo bez nejmenšího problému. Navíc ještě namlsaným divákům připravili jednu gólovou lahůdku.

David Zachar nedbal na to, že má již v nohách dopolední utkání za olomouckou juniorku a vlétl do útočného pásma jako uragán. Naservíroval puk na zlatém podnose svému parťákovi z útoku Michalu Bartoškovi a ten neomylně zavěsil pod břevno. Skvělá souhra soupeři ukázala, že prostějovské mladé pušky jsou nebezpečné, stejně jako staří mazáci.

Závěr se již dohrával v prostějovské režii. Zubři se nezmohli ani na jediný gól a nepokazili tak Sedlářovi čisté konto.

„Zápas jsme nezvládli, i když jsme se na něj připravovali. Je to derby, ale my jsme prohráli i když jsme nebyli o tolik horším týmem. Dostali jsme dva laciné góly a my jsme se už nedokázali prosadit,“ řekl zklamaný kouč Přerova Oslizlo.

Frustrovaní hostující fanoušci dávali své emoce po zápase jasně najevo. Naopak domácí příznivci mohli začít se svými hokejovými hrdiny slavit.

Jestřábi jasně ukázali, že pomýšlejí na lepší než šesté místo v tabulce nadstavbové části, ve středu je ale bude čekat těžké utkání na ledě Havířova.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Zubr Přerov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Paška (Stejskal), 25. Stejskal (Šimo), 57. Bartošek (Zachar). Rozhodčí: Skoupý – Trunečka, Held. Vyloučení: 7:8 navíc Duba (Prostějov) 10 min OT za nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváků: 2211.

Prostějov: Sedlář – Paška, Halouska, Matoušek, Doseděl, Peštuka, Kolibár, Jedlička – Šimo, Duba, Stejskal – Smejkal, Žajgla, D. Šebek – Zachar, Bartošek. Trenér: Petr Zachar.

Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek, Sklenář, Kolář, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Kotásek, Menšík, Sedlák, Kundrátek, Palička, Kocan, Vaněk. Trenér: Lubomír Oslizlo.