Utkání začalo opatrnou hrou z obou stran. Oba brankáři Raszka i Iláš se nenechali ničím překvapit a vše chytali. Daleko více práce měl ale prostějovský muž v masce. Nejnebezpečnější byl hrdina minulého klání Marek Ivan, ten společně s Mikšánem zaútočil dokonce ve vlastním oslabení, ale famózní gólman Jestřábů všechno kryl. Na druhé straně se pokoušel o prolomení bezgólového stavu Michal Černý, jeho střela však mezi Ilášovy betony neproklouzla. V první třetině branka nepadla.

Hned počátek druhé části však přišel se změnou skóre. Do útoku se pustila Černého formace a právě ostřílený útočník našel volného Šebka, který překonal Iláše. Vedení Prostějovu nevydrželo ani půl minuty. Karviná začala okamžitě tlačit na Raszku a Garip Siliji si gólmana Jestřábů vychutnal. Bylo srovnáno. Poté domácí uzavřeli hosty v jejich obranné třetině, ale nedokázali svůj tlak znovu přetavit 
v branku.

Černý se také dočkal gólové radosti, když ve vlastním oslabení vypíchl puk Lukovi 
a v samostatném úniku poslal Prostějov do vedení. Duba, Novosad i Handl poté začali rej 
v soupeřově třetině, ale nedokázali navýšit svůj náskok. Poslední minuta druhé části přinesla vyrovnání. Moravec našel Zajace a ten Raszku prostřelil. Po čtyřiceti minutách byl stav stále nerozhodný.

„V první třetině nás Karviná přehrávala, ale ve druhé jsme se dostali navrch my. Hráli jsme dobře, ale bohužel jsme neproměnili šance. Přišly dvě velké chyby v obraně 
a bylo vyrovnáno na 2:2," posteskl si trenér Prostějova Petr Zachar.

Třetí třetina začala z obou stran velmi opatrným hokejem. Nikdo se nehrnul do vyložených šancí a i střelba utichla. O změnu nerozhodného stavu se pokusil opět Marek Ivan, ale všechny jeho pokusy skončily na výborném Raszkovi. Zlomovým okamžikem celého zápasu se stala padesátá sedmá minuta. David Moravec vyjel zpoza branky a z otočky poslal Karvinou do vedení. O dvacet sekund později zvýšil na 4:2 Vladimír Luka a zápas prakticky rozhodl. Domácí si již dokázali pohlídat příznivý výsledek. Karviná se ujímá vedení 2:0 ve čtvrtfinálové sé­rii.

„Pod dojmem dobře sehrané první třetiny začali kluci ve druhé části trochu laxnět v obraně. Měli pak v prostoru velké díry, čehož Prostějov využíval. Mužstvo jsem musel nabádat k trpělivosti, protože soupeř má tak kvalitní mančaft, že s ním sotva můžeme hrát divočinu bez obran. Trpělivost bude základ i pro třetí utkání," myslí si trenér Karviné Aleš Flašar.

„Rozhodl nešťastný gól 
z otočky. V závěru soupeř ukázal, že má větší zkušenosti. My jsme sice hráli trochu lépe než doma. Pětatřicetkrát jsme vystřelili na Iláše, ale pořád to je takové ulítané a splašené. Jediný Michal Černý a David Šebek dělají v útoku, to co by měli. U Michala je to hodně o zkušenosti, podobně jako u celého týmu Karviné. V pondělí rozhodla zkušenost," řekl po zápase Zachar a jedním dechem dodal: „Tomu, že porazíme třikrát za sebou Baník se dá stěží uvěřit. Doufám, že se nám aspoň povede sérii prodloužit na další zápas v Karviné."

HC BANÍK KARVINÁ – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Saliji (Samiec), 40. Zajac (Moravec), 57. Moravec (Javín, Zajac), 57. Luka (Kowalczyk) – 22. Šebek (Černý, Ševčík), 32. Černý. Rozhodčí: Škrobák – Vengřín, Záviský. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 751. Stav série: 2:0.

Karviná: Iláš – Javín, Sznapka, Flašar, Kowalczk, Zajac, Vnenk – Moravec, Luka, Badžo – Ivan, Mikšan, Rosůlek – Blatoň, Samiec, Saliji – Nystedt, Miczek, Zuber. Trenér: Aleš Flašar

Prostějov: Raszka – Kaluža, Kumstát, Jedlička, Tomiga, Arnošt, Jirák, Finkes – Duba, Černý, Novosad – Kotásek, Handl, D. Šebek – Novák, Kryl, Stráněl – Ševčík, Berčák, Popelka – Kovařík. Trenér: Petr Zachar