Svěřenci trenéra Jiřího Vykoukala totiž přestříleli svého soupeře víc než dvojnásobně – 52:24, o vítězství se ale báli až do úplného konce.

„Na rovinu, ten zápas měl skončit 10:0. Po první třetině to mělo být rozhodnuté, třeba 5:0. Nebyli jsme dobří v koncovce a na druhou stranu jsme dostali strašně laciné góly,“ hodnotil přes vítězství nepříliš spokojeně trenér Jestřábů Jiří Vykoukal.

Domácí vstoupili do utkání dobře, po trefách Janduse a Bergra vedli o dvě trefy. I když hosté snížili, krátce po pauze vrátil domácím dvougólový náskok Žálčík.

VYKOUKAL: DOSTALI JSME PŘÍŠERNÉ GÓLY

Jenže pak se domácí zadrhli. Slovan v přesilovce snížil zásluhou Roubíka, a ani ne dvě minuty poté prostřelil brankáře Dvořáka i Kordule.

Co se s Prostějovem stalo? „Mančaft srazí, když nedá góly a pak naopak příšerné dostane. Je to opakující se písnička,“ prohlásil. Jestřábům se povedl i vstup do třetí třetiny, do opětovného vedení je poslal kapitán Račuk, ale zásluhou Vildumetze se hostům znovu povedlo vyrovnat.

Domácím ale bod nestačil, chtěli za každou cenu tři. Možnost se naskytla v závěru během přesilovky. Račukovi jasný gól sice ústecký gólman Brízgala sebral, o několik vteřin později už ale kapituloval z hole Bergra, který zapsal druhou branku v zápase.

„Věřil jsem, že to ještě zvládneme na tři body, ale nebudu si hrát na žádného hrdinu. Měl jsem strach, aby tam ještě nějaká zbloudilá střela nezapadla do naší sítě,“ řekl Vykoukal.

DVOŘÁK NA KONCI LAPIL DALŠÍ VYROVNÁNÍ

Tento náskok už si Jestřábi utéct nenechali, i když nechybělo moc a Ústí pár chvil před třetí sirénou zase srovnalo. „I když toho v zápase moc nepochytal, dokázal náš brankář vytáhnout pět vteřin před koncem famózní a důležitý zákrok,“ řekl Vykoukal na adresu Dvořáka, který se zaskvěl proti střele Jelínka.

Domácí radost zažili Jestřábi po dvou nezdarech. „Sice jsme předtím doma dvakrát prohráli, ale co si budeme povídat, šancí jsme měli spoustu. Akorát dostane vždycky nějaký laciný gól, třeba z první střely. A s týmem to prostě zacloumá,“ věděl Vykoukal.

„Jsem rád za výhry, které jsme teď urvali, ale musíme najít řešení, abychom šance, které si vytváříme, proměňovali,“ dodal.

V tabulce jsou Prostějovští aktuálně devátí. Ve středu budou moct přidat třetí výhru za sebou v Benátkách.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Slovan Ústí n/L 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. T. Jandus (Ouřada), 14. Berger (Chlán, Ouřada), 22. Žálčík (Kafka), 44. Račuk (Mrázek, Žálčík), 56. Berger (Kafka, Mrázek) – 18. Filip (Vildumetz, Maršoun), 34. Roubík (Hes), 36. Kordule (Tůma, J. Havel), 51. Vildumetz (Klikorka, D. Málek). Rozhodčí: Barek, Veselý – Novák, Komínek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1.

Prostějov: D. Dvořák – M. Novotný, Muška, Hrdinka, Mrázek, Husa, Brančík, P. Krejčí – L. Krejčík, V. Meidl, Nouza – Kafka, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Chlán, Berger – T. Jandus, M. Novák, Ouřada. Trenér: Jiří Vykoukal

Ústí nad Labem: Brízgala – Zelingr, D. Krejčí, Hes, Vl. Brož, D. Málek, M. Zdvořáček, Klikorka – Kružík, J. Havel, Jelínek – D. Merta, Roubík, Severa – Maršoun, Vildumetz, Filip – O. Bláha, Kordule, Tůma. Trenér: Tomáš Mareš.