„Momentálně nedokážu říct, jestli u nás Ivan zůstane. Musíme vyřešit jeho pojistku, což jde přes anglické nebo francouzské pojišťovny," vysvětloval nejasnosti s Rachůnkovou přítomností sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal a dodal: „Celé to může trvat týden, čtrnáct dnů nebo přes měsíc. Rozhodně by nám v týmu pomohl, ale uvidíme, jak se to vyvine. Může u nás zůstat, a také tady může zítra trénovat naposledy."

Posilu zvučného hokejového jména by uvítal i prostějovský trenér Tomáš Sršeň.

„Byla by to velká posila. Ivan Rachůnek působil dlouho ve Spartě a má i reprezentační zkušenosti. Momentálně s námi trénuje a mohl by naskočit do kterékoliv lajny. Jeví se opravdu výborně. Já i pan Zachar bychom jej rádi viděli v našem týmu, bohužel vše je v jednání," posteskl si Sršeň.

Jestřábi se tedy musejí na Havířov přichystat i bez Rachůnka.

„Musíme hrát bez vyloučení, to je základ. Momentálně nás navíc trápí dvě zranění, uvidíme, jestli kluci naskočí," prozradil Sršeň a vyjmenoval další dvě posily: „Z Pardubic k nám přišli dva hráči ročníku devadesát tři, a to levé křídlo Poulíček a obránce Škvor. Ti se nám v dnešním zápase musí předvést. Mohli by také v mužstvu zůstat."

Velkou zkoušku bude mít také pětka Kolibár, Roupec, Indra, Venkrbec a Kajaba.

„Tato pětka by se mohla objevit i v úvodním zápasu sezony. Takže pro ně to bude generálka," zdůraznil Sršeň.

Zápas mezi Jestřáby a Havířovem začne dv úterý v 18 hodin na prostějovském ledě.

„Chceme vyhrát každý zápas, navíc bychom rádi odčinili porážku z jejich ledu," uzavřel Sršeň.