Hanácký tým nového trenéra Pavla Arnošta se zpočátku dost trápil. Dvě minuty po úvodním buly domácí svatyni prověřil kladenský Ladislav Zikmund. Prostějovský Kantor nestíhal vychytat první příležitost hostí a odklepl odražený touš z hokejky Zikmunda, ten neváhal a otevřel skóre na 0:1.

Srovnání přišlo bleskově po první pauze. Jedenadvacátá minuta patřila jasně Janu Rudovskému, který vyrovnal na 1:1.

Zavěsil hned po trestu

Prostějovský útočník dostal touš ihned po opuštění trestné lavičky a pohotově zavěsil za záda hostujícího gólmana Hanuljaka. Od Rudovského akce se kotouč povaloval z jedné strany na druhou, navíc žádný strážce kasy střelu za svá záda nepustil.

„Stoprocentně to tým posune, když vyrovná. Celý zápas jsme byli trpěliví a myslím si, že nás to někam posunulo skrze uznávaný systém. Hledáme na tom pozitiva a věříme, že získáme další body v následujících utkáních," uvedl lodivod Jestřábů Pavel Arnošt.

Domácí se riskantními akcemi často dostávali do oslabení a místo na trestné židličce vždy někdo z Prostějovanů zahřál. Ve 35. minutě se dopustil podražení Lukáš Luňák, jeho naproti tomu nahradil Rytíř Peter Jánský. Slovák neodhadl situaci a umožnil hrát Jestřábům půl minuty v situaci čtyři na čtyři.

Jánského zavítal o pár sekund později navštívit jeho kolega Tomáš Redlich. Devatenáctivte­řinové přečíslení tři na pět však Jestřábům jaksi nevyšlo, přestože příležitosti měli.

„Co se týká posledních zápasů v rámci přesilovek, tak to bylo jízlivé. Nebyli jsme dost trpěliví. Dlouhodobě na tom musíme pracovat, abychom eliminovali fauly," konstatoval Pavel Arnošt.

Klíčová dvacetiminutovka

Poslední dvacetiminutovka se stala klíčovou pro budoucí vývoj utkání. Za stavu 1:1 nebylo zcela jasné, kdo z týmů nakonec uzme body. A zápas plný přesilovek pokračoval. Tentokráte si oslabení odsloužili hosté, neboť se faulu dopustil Kladeňan David Tůma.

Hanáci však podanou ruku v podobě přesilovky nevyužili, přesto Kladno pomalu ztrácelo dech. Prostějované se začali během závěrečné třetiny prosazovat, zakončit se jim však nedařilo. Proto o konečném výsledku rozhodlo až prodloužení.

V něm šel jako první do výrazné příležitosti Jakub Šlahař, zcela sám ocitnuvší se před kladenským gólmanem. Jeho přímá střela shodou náhod minula svatyni Středočechů. Nakonec o konečném skóre na výsledkové tabuli rozhodl ve třetí nastavené minutě Petr Ton 1:2.

„Bylo to, neříkejme frustrující, ale chtěli bychom udržovat stav 0:0. Cítili jsme však s kolegou, že tým je trpělivý a neláme se do kolen. Některé pasáže jsme hráli velmi dobře. Zatím je to asi málo, abychom vítězili," dodal kouč LHK Prostějov Pavel Arnošt.

„Pozitivní je organizace hry. Chceme vyzkoušet nějakou vizi týmu a krok za krokem se někam posunout. Bylo by samozřejmě lepší vyhrávat, ale bohužel to tak nefunguje. Samozřejmě příště zkusíme být lepší," doufal na závěr kouč Jestřábů.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Rytíři Kladno 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Rudovský – 2. Zikmund (Strnad, D. Růžička), 64. Ton (Tůma).Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Bryška, Hanzlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1641.

Sestava LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, D. Kolář, V. Zadražil, T. Kvapil, Kaluža, Protivný – Martin Novák, Moskal, Korhoň – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Půhoný, Šlahař, L. Krejčík – Fiala, Hozák, Švec – Zabloudil. Trenér: Pavel Arnošt.

Sestava Rytíři Kladno: Hanuljak – J. Drtina, P. Hořava, Ulrych, Ptáček, Kehar, D. Růžička – Machač, Burger, Tenkrát – Ton, R. Přikryl, Tůma – Strnad, Zikmund, Jánský – Redlich, Cetkovský, Pekr. Trenér: Pavel Patera

Autor: Lubomír Budný